Wpis z mikrobloga

#wroclaw #esk2016
Po blisko półtora miesiąca oczekiwania na mojego krytycznego maila dot. Otwarcia ESK 2016 i jednym poleconym, w którym straszyłem podjęciem kroków administracyjnych, w końcu dostałem odpowiedź od Impartu. Wiecie co wg nich miały symbolizować te pióra? Cytuję

Jak w każdym spektaklu pojawiają się elementy znaczące i czysto estetyczne będące komentarzem do nich - tutaj tym drugim elementem byli akrobaci rzucający pióra. Lekkość i delikatność materiału miała nawiązywać do delikatności tematu jakim jest religia w tak wielokulturowym mieście, a jednocześnie być swego rodzaju poetycką scenografią całego pochodu.


Reszta maila podobnie bzdurna.
  • 4
To, co Pan określa mianem "dennych wygibasów" to praca profesjonalnych cyrkowców i akrobatów wykonana w niezwykły sposób przy tak trudnych warunkach pogodowych, niewielkiej przestrzeni i ilości zgromadzonej widowni. Ich działania były komentarzem do tego, co wydarzało się w warstwie muzycznej pochodu. Technikę, którą pracowali określa się mianem "nowego cyrku" niezwykle popularnej i cenionej dziedziny artystycznej w Europie i na całym świecie łączącej elementy teatru, cyrku i akrobatyki.


(