Wpis z mikrobloga

#film #coolstory #logikarozowychpaskow
Byłem wczoraj w domu rodzinnym. Była również moja siostra.
Tata rzucił pomysł, żebyśmy obejrzeli film. Powiedział "Nawet mam jeden nagrany, bo ostatnio leciał na canal+". Okazało się, że to "Ocalony". Siostra od razu zaczęła jęczeć, że ona nie chce oglądać filmu o żołnierzach, bo się tylko strzelają i zabijają... No ale że demokracja, to przegłosowaliśmy ją z tatą (mama się wstrzymała "Mi wszystko jedno").
Oglądamy i oglądamy, siostra ze dwa razy rzuciła, że "głupi ten film".
Film opowiada o oddziale żołnierzy amerykańskich, którzy mają zabić przywódcę talibów w Afganistanie. Obserwują wioskę talibów i czekają w ukryciu na dogodny moment do zlikwidowania celu, gdy zostają zdekonspirowani przypadkowo przez pastuchów. Żołnierze debatują co zrobić z tymi pastuchami - są głosy żeby ich zabić, albo żeby związać i zostawić w górach. W końcu po kłótni dowódca decyduje, że ich wypuszczą a sami wycofają się do punktu w którym mogliby odzyskać łączność radiową i skąd mógłby ich zabrać helikopter z bazy wojskowej.
Ci wypuszczeni pastuchowie oczywiście biegną do wioski i informują talibów o Amerykanach. Talibowie ruszają w pościg, a że poruszają się po górach dużo sprawniej od żołnierzy to szybko ich doganiają.
I w pewnym momencie moja siostra mówi coś takiego "Gdyby ich wzięli ze sobą to nie byłoby tego głupiego filmu"
Ojciec się pyta "Co?"
A ona "No gdyby tych pastuchów wzięli ze sobą. Nie chcieli ich zostawiać związanych w górach ani zabijać bo nie chcieli im robić krzywdy. Wypuścili ich, chociaż domyślali się, że ci ich zdradzą w wiosce. Jakby trochę pomyśleli, to skoro już zdecydowali się na wycofanie, to mogli zabrać pastuchów ze sobą. Wystarczyło wypuścić ich po 2-3 godzinach marszu. Zanimby wrócili do wioski to talibowie mieliby kilka godzin straty do oddziału Amerykanów i pewnie by ich nie dogonili. Gdyby żaden z żołnierzy nie zginął, to nikt by nie nakręcił o tym filmu. A gdyby nie było filmu, to teraz pewnie oglądalibyśmy coś ciekawszego."
No i ogólnie film całkiem spoko, ale do końca już miałem wrażenie, że faktycznie Amerykanie popełnili błąd i gdyby zastosowali taktykę mojej siostry to pewnie wszyscy uszliby z życiem.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz 1.....e - #film #coolstory #logikarozowychpaskow
Byłem wczoraj w domu rodzinnym. Był...
źródło: comment_CRtl7jGpXWk9Sk5DGBkxF9cszTJJKLlf.jpg
  • 4
@1234samnie: Ten Marcus cały mówił, że nie mogli ich wziąć ze sobą, bo ich kozy już same schodziły z górki i ci źli we wsi by się kapnęli. A z 'więźniami' uciekaliby wolniej. Niestety. Chcieli nawet wiązać te kozy, ale nie mieli czym.