Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, potrzebuje Waszej pomocy.

Zamowilem cos na Allegro (smartfon). Przesylka poszla kurierem DHL. Dzis zadzwonil do mnie kurier, aczkolwiek z racji, ze nie bylo mnie w domu prosilem go o dostarczenie tego do domu mojego kumpla (kilkaset metrow ode mnie). Jednak kurier powiedzial, ze doslownie w biurowcu obok jest ich parcel shop In Medio i tam zostawi paczke. Zgodzilem sie. Odbieram paczke. Ekspedientka mi powiedziala, ze nie trzeba nic podpisywac bo kurier to juz ma zalatwione, czy cos w tym stylu. Wyszedlem i jestem w domu. I niestety zauważyłem ze paczka jest troche zgnieciona z jednego boku, jakby cos ciezszego w nia uderzylo, albo zostalo docisnieta do czegos twardego. Boje sie, zawartosc mogla zostac uszkodzona, a jest to dosc drogi smartfon. Gdyby byl odbior od kuriera to moglbym wtedy spisac protokol szkody. Pytanie, czy cos juz na tym etapie bardzo #!$%@? i co powinienem zrobic, zeby sie zabezpieczyc przede ewentualnoscia uszkodzonego towaru w trakcie przesylki? Zdjecia paczki juz porobilem. Co powinienem zrobic jeszcze? Proszę bardzo o pomoc i z gory dziekuje.

#dhl #kurier #pomocy #allegro #telefony
  • 14
@damaioshin: nie wiem, stad moje pytanie czy #!$%@?, czy mozna bylo/mozna jeszcze sie zabezpieczyc przed ewentualnym uszkodzeniem towaru gdy juz sprawdze i otworze paczke. Stad prosba o pomoc.
serio ile ty masz lat. Zadzwon do kuriera powiedz jak wygląda sprawa, będzie w porządku to się cos wymyśli i komisyjnie otworzy paczke. Ale jak cos będzie nie tak to raczej masz plecy - wszędzie masz napisane aby towar sprawdzać w obecności kuriera. A ty się nawet zgodziłeś aby zostawil paczke gdzie indziej - to kurier może ma tą osobę obarczyć odpowiedzialnością? Dorosnij, albo nie zadawaj głupich pytań.
@mddx: porób zdjęcia, najlepiej przed otwarciem.
Gdy okaże się, że zawartość jest uszkodzona zadzwoń do kuriera, by przyjechał z protokołem szkody. W większosci firm kurierskich masz na to do 7 dni od dnia otrzymania przesyłki.