Wpis z mikrobloga

Taka myśl mnie naszła po zobaczeniu tego. Przez całe życie męskość jest w mężczyznach tępiona. Są uczeni jako dzieci, że nie mogą być agresywni, mają w sobie zbyt dużo energii, rywalizacja jest zła i w ogóle Jasiu dlaczego nie możesz być grzeczny jak koleżanka? Później parytety, dodatkowe punkty do kursów za płeć, specjalne stypendia tylko dla kobiet, dofinansowania unijne dla firm zatrudniających dużo kobiet na stanowiskach kierowniczych, walka przede wszystkim z przemocą wobec kobiet, skupianie się na problemach kobiet, ignorowanie problemów mężczyzn i wyśmiewanie ich, wyolbrzymione oczekiwania kobiet względem partnerów, oddzielanie dzieci od ojców, alimenty. Efekty? Mężczyźni dochodzą do wniosku, że nie warto zakładać rodziny ani ratować tej kultury. Teraz, gdy zachodnia cywilizacja jest zagrożona i potrzebuje pomocy mężczyzn, co się dzieje? Europa nawet nie prosi mężczyzn o pomoc, a narzeka i krytykuje ich, bo są "zbyt mało męscy" (ciekawe dlaczego?). Ta cywilizacja umrze, a swoim ostatnim krzykiem powie jedynie "hurr durr gdzie są prawdziwi mężczyźni, macie obowiązek pomóc".

Więc dla wszystkich panów mam radę: Zastanówcie się, czy na prawdę chcecie bronić cywilizacji, która nie ma was w dupie tylko gdy czegoś od was chce. Podejmijcie decyzję sami, nie kierujcie się stereotypami, ani żadną odgórnie narzuconą wam rolą społeczną. Na tym polega wolność i równouprawnienie.

#oswiadczenie #polityka #logikarozowychpaskow #europa #neuropa #4konserwy
  • 26
ignorowanie problemów mężczyzn i wyśmiewanie ich

@Plague_Doctor: co?


@grzegorz-zielinski: Pstro. On napisal zrozumiale, jak ty nie potrafisz czytac ze zrozumieniem to twoj problem.

wyolbrzymione oczekiwania kobiet względem partnerów

że opisujesz autopsje czy co?


A nawet jezeli WIE Z autopsji (umiejetnosc pisania widze u ciebie na podobnym poziomie co umiejetnosc czytania) to co to zmienia?
#logikaniebieskichpaskow też mocna w tym wpisie

oddzielanie dzieci od ojców, alimenty


to akurat jest spowodowane patriarchatem. skoro kobiety nadają się tylko do dzieci i gotowania (co sugeruje, że mężczyźni się do tego nie nadają) to normalne, że po rozwodzie dzieci trafiają głównie do matek i dostają duże alimenty (w końcu musi się dzieckiem zająć a pracować to samica w sumie nie potrafi bo nie jest mężczyzną)

walka przede wszystkim z przemocą wobec
@Dinth: jakie problemy ma mężczyzna i są one ignorowane i jest to problem mężczyzn? Prostata? Przecież są leki.

A nawet jezeli WIE Z autopsji (umiejetnosc pisania widze u ciebie na podobnym poziomie co umiejetnosc czytania) to co to zmienia?

To, że jeżeli ja wiem z autopsji, że dziewczyna mnie zdradziła, bo wybrałem sobie okaz z disko z kibla i potem płaczę, że wszystkie kobiety to zdradzieckie #!$%@? lecące na siano, to
@grzegorz-zielinski:

jakie problemy ma mężczyzna i są one ignorowane i jest to problem mężczyzn? Prostata? Przecież są leki.

Czy uwazasz, ze ignorowanie lub bagatelizowanie przypadkow przemocy domowej wobec mezczyzn, gwaltow na mezczyznach czy nie sprawiedliwego traktowania w sporach rozwodowych to pikus?

Tekst o wyolbrzymionych oczekiwaniach kobiet wobec partnerów brzmi tak wybujale i stereotypowo, że to tylko anegdotyczny argument mający tyle wspólnego z prawdą,


Jak siedze prawie 10 lat na Wykopie to
to akurat jest spowodowane patriarchatem. skoro kobiety nadają się tylko do dzieci i gotowania (co sugeruje, że mężczyźni się do tego nie nadają) to normalne, że po rozwodzie dzieci trafiają głównie do matek i dostają duże alimenty


@6c6f67696e:

Ale wiesz, że właśnie opisałeś MATRIACHAT, gdzie kobieta jest beneficjentem wszystkiego, a sługa jest tylko od wypełniania obowiązków ?

Ponadto problem polega na tym, że kobiety dostają dzieci od sądów, nawet gdy się
Czy uwazasz, ze ignorowanie lub bagatelizowanie przypadkow przemocy domowej wobec mezczyzn, gwaltow na mezczyznach czy nie sprawiedliwego traktowania w sporach rozwodowych to pikus?


@Dinth: nie ma ignorowania takich sytuacji, ciągle są nagłaśniane i ciągle się o nich mówi. Jeżeli są, to są jednostkowe, a nie jako reguła, typowy błąd wykopków znających rzeczywistość z wykopu.


Jak siedze prawie 10 lat na Wykopie to jeszcze nie spotkalem sie z uzyciem wyrazenia "dowod anegdotyczny"
@grzegorz-zielinski: Widzisz, na tym rynku zawyzone zapotrzebowania bardzo czesto pozostaja niezaspokojone. Kto jest za to obwiniany? Oczywiscie mezczyzni, bo "juz nie sa tacy jak kiedys" i w ogole "nie sa takimi mezczyznami jakimi powinni byc".
Dowodow na to, ze sa zawyzone nie mam, podobnie jak ty na to, ze nie sa zawyzone. No chyba ze ktos z nas znajdzie jakies badania naukowe w temacie.
Ale wydaje mi sie, ze zachodzi tu
@Dinth: Nie masz dowodu ale jednak dalej będziesz o tym gadał udając że ten dowód masz. A więc zostawiając ten jałowy temat, to została tylko wolnorynkowa natura dobierania się ludzi w związki. Co z tego, że pozostają niezaspokojone? Jeżeli masz zawyżony popyt i małą podaż (a wystarczy spojrzeć na demografię by zobaczyć że w pokoleniu które #!$%@? takie kocopoły właśnie tak jest - jest więcej mężczyzn niż kobiet) to będziesz miał
Ale wiesz, że właśnie opisałeś MATRIACHAT, gdzie kobieta jest beneficjentem wszystkiego, a sługa jest tylko od wypełniania obowiązków ?

Ponadto problem polega na tym, że kobiety dostają dzieci od sądów, nawet gdy się do tego nie nadają TYLKO DLATEGO, ŻE SĄ KOBIETAMI.

Patriachat tak bardzo patriachalny, że aż dyskryminuje facetów ? lewicowo "logiczne".


Co poradzisz, że dawne klisze myślowe teraz przynoszą takie efekty? Dawniej przyporządkowanie kobiet jako tych od dzieci nie był
piękny chochoł


@6c6f67696e:

Błaźnisz się.
Problemy mężczyzn na zachodzie SĄ ignorowane. Pokazujesz tylko nieznajomość tematu. No więc jak tam się trzyma odpowiednik ruchu feministycznego na zachodzie ? Ma on w ogóle jakąś nazwę i istnieje ? Jakieś problemy rozwiązuje ?
AAAAA NO TAK, ZAPOMNIAŁEM, FACET NA ZACHODZIE NIE MA ŻADNYCH PROBLEMÓW, TO TYLKO HOHOŁ.

#lewackalogika



Co poradzisz, że dawne klisze myślowe teraz przynoszą takie efekty?


I znowu się błaźnisz i to
Błaźnisz się.

Problemy mężczyzn na zachodzie SĄ ignorowane


tak bardzo. zwłaszcza, że nigdzie nie piszę, że są one ignorowane.

I znowu się błaźnisz i to wybitnie. To nie żadne klisze i schematy, TO EFEKTY DZIAŁANIA FEMINIZMU.


czyli kobieta = "nadaje się do rodzenia/wychowywania dzieci" to wymysł feminizmu? co ja czytam

Ciekawostka: NAJCZĘŚCIEJ kobiety-sędziny przydzielają dzieci do rodzica ze względu na płeć.


co ciekawe nie podałeś żadnych źródeł więc mogą to być #
Tam facet jest poważany, ma mnóstwo praw i przywilejów. Kobieta jest niczym. Facet jest agresywny, nikt mu nic nie zabrania, ani nie ogranicza.


@Laserade: no chyba cie #!$%@?ło

Spróbuj się ohajtać będąc biednym muzułmaninem ( ͡° ͜ʖ ͡°) i może doprecyzuj, czy ten "Islam" z twojej wyobraźni występuje w górach Atlas, na wyspie Jawa, czy może u Ujgurów, bo świat Islamu jest "nieco" bardziej różnorodny niż chrześcijaństwo.
tak bardzo. zwłaszcza, że nigdzie nie piszę, że są one ignorowane.


Chyba nie zrozumiałeś, albo przeczytałeś źle - ja napisałem, że one SĄ ignorowane. Nie twierdzę, że ty tak mówisz. Ja tak mówię.


czyli kobieta = "nadaje się do rodzenia/wychowywania dzieci" to wymysł feminizmu? co ja czytam


Kompletnie bezsensowny wniosek, skąd go wysnułeś ? Bo chyba już wszystko dopasowujesz do lewackiej imaginacji.

Opieka nad dzieckiem i alimenty to PRZYWILEJ, nie jakaś kara.