Wpis z mikrobloga

Strasznie mnie bawi jak ludzie z Krakowa mają ból dupy o Warszawę. Że hoohohoh, "nowa stolica", chamy, prostaki.

A od dawna wiadomo że to właśnie Kraków = centusie, brak kultrury (szczególnie na drogach, blachy zaczynające się na KR są najgorsze! nie raz, nie dwa się o tym przekonałem) no i ten cholerny smog, maczety na ulicach.

Fajna jest tylko Starówka, ale poza tym... nic tam nie ma.

I tak Poznań najlepszy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gorzkiezale #oswiadczenie #warszawa #krakow
  • 136
@LurkerEmigrant: poznan wyglada lepiej bo tam niemcy pompowali duzo kasy - mialem to nawet na geografii w gimbazie, kraków wyglada staro bo to jest stare miasto, lokowane 760 lat temu, nie ucierpialo w II wojnie przez co jest inne rozplanowanie przestrzenne niz np. w warszawie gdzie budowano wszystko od nowa
to że mieszkańcy nie lubią tego określania jest wystarczającym powodem bo należy uszanować zdanie innych


@Andczej: Tak, bo teraz cała polska będzie się zastanawiać który zwrot, czy stare miasto czy starówka jest dla Krakowiaków fe, żeby ich tylko nie urazić xD
Myślałem, że samo "pole" to już jest wielki odchył, ale to to już jest szczyt szczytów.
wykształcony człowiek z podstawową wiedzą wie takie rzeczy


@Andczej: No wykształcony człowiek wie, że starówka to to samo co stare miasto i używa tego zamiennie :)