Wpis z mikrobloga

Jestem dość zielony w komputerach typu #raspberrypi itp. Chciałbym zrobić sobie przystawkę "Smart TV" do TV. Wrzucić na to jakieś #kodi, które testowałem na androidzie i jest bardzo OK. Do tego jakaś baza swoich filmów i seriali na karcie pamięci czy dysku przenośnym.
1. Mam rację, że malinka będzie lepszym i tańszym rozwiązaniem niż gotowe smart boxy oparte o androida?
2. Który model wybrać, żeby to fajnie chodziło i obsługiwało 1080p?
3. Raspberry Pi 2 Model B się nada?
4. Cena 160 zł wraz z obudową jest ok? Wysyła z chin ale na czasie mi nie zależy.
  • 14
@Horvath: ja mam Pi 2 model b. Do tego co wymieniłes dobrze się nadaje. Ja swojego używam już długi czas i wszystko jest ok. Filmy biorę z dysku, który mam podpięty do maliny. Ale tu mała uwaga. Raspberry jest za słabe, żeby go zasilić więc musiałem dokupić hub usb z własnym zasilaczem.
@Ch-jogromPL:
@liberssky: jakie pi zero? jeśli to ma działać, a @Horvath ma się nie wkuwiać kręcącym się ładowaniem, to tylko rpi 2 lub 3. szkoda cebulić 100 zł żeby później jebnac to w kąt bo użytkowość tego marna. Włączyć film z dysku ok, ale przewijać i czekać 10s na ponowne załadowanie - nie dziękuję.
@a8110aac8b: przechodzenie miedzy opcjami w menu chodzi po porstu wolniej i tyle, same odtwarzanie filmow/seriali smiga bez zadnej roznicy, tak wiec jak za 45zl to imo dobry deal, jak przerwie jakis film/serial to zawsze kodi bedzie sie pytalo czy zaczac od przerwanej czesci i nic przewijac nie musi