Wpis z mikrobloga

@jarpen1234 @RaVo: Intellij, nie rób tego błędu, i eclipse nie zjada najmniej, używałem kilku przez kilka miesięcy, najmniej zjada netbeans, eclipse najwięcej marnuje, a intellij... czasem więcej, czasem mniej niż eclipse, ale nie marnuje tego co zjada.
Intellijka ma zdecydowanie lepsze podpowiadanie kodu, i wygodniejsze importowanie projektów, i miły de-kompilator na wypadek braku docsów i potrzeby lepszego debugowania :P, i 300 innych miłych rzeczy.
@Eoghan: Na darmowej też można dużo robić, i 150 jest za 1 rok, potem 120, i potem już tylko 90. I to wszystko jest rocznie, więc miesięcznie już tak źle nie wygląda.
Ale dalej, na darmowej można tez sporo, i z tego co można wyczytać z licencji i z różnych pytań na internetach, możesz zawsze na #cebuladeals używać wersji EAP komercyjnie za free.
A jak nie robisz w javie EE, to
@GotoFinal: jak nie mówimy o EE, to czy wybierzesz eclipse, netbeansa, czy idea, to nie ma różnicy. 5 skrótów klawiaturowych na krzyż, główna różnica, czy wpiszemy syso ctrl+spacja, czy sout ctrl+spacja, albo alt+insert, czy ctrl+N. Początkujący nie zauważy różnicy pomiędzy podpowiedziami intellij a code recommenders w nowych eclipse.
Dodatkowo 90% tutoriali w necie opartych jest o eclipse, co z punktu widzenia początkującego jest dosyć istotne. Imo IntelliJ ma sporo zalet, ale
@Eoghan: taaa ostatni raz bawilem sie eclipse ~3-4 miesiące temu, dalej podpowiada tak: Enum.ELEMENT.ELEMENT.ELEMENT, podpowiedzi eclipse ni jak mają się do tego co potrafi intellijka,
Albo mamy pole: Klasa {jakiesPoleZDlugaNazwa} i masę innych z podobnym początkiem, w intellijce robimy klasa.jpz i gotowe, bierze po pierwszych literach słów. Mój test eclipse 3-4 miesiące temu, czułem się jak bym wracał do jakiegoś średniowiecza, a w javie EE prawie nie pisze.
do tego
Anegdotka. Na drugim roku studiów mieliśmy laborki z Javy, które prowadzący prowadził w formie kodzenie na czas. 5 zadań do zrobienia, ile skończonych, taka ocena. Przez pierwsze cztery laby pracowałem na uczelnianych kompach z eclipsem i, podobnie, jak wszyscy inni, każden jeden lab kończyłem ledwie z 3.0 (a sam język już wtedy dość dobrze umiałem). Od pewnego momentu zacząłem chodzić z własnym laptopem, na którym zainstalowałem IntelliJ. Od tej pory zawsze 5
@nachteil: @Eoghan: Po prostu jak posiedzi się z intellijką kilka chwil, to od razu jest prościej, bo intellijka zawsze nawet na domyślnych ustawieniach ładnie podpowiada, a nawet zwraca ci uwagę że używasz złych praktych w eclipse to leży i kwiczy, w netbeans jest już lepiej. Jak się przesiadałem z eclipse -> netbeans -> intellij, na każdym kroku odkrywałem jak bardzo zły kod pisałem, i ile czasu zmarnowałem by się tego
@RaVo: Przyłączę się do apelu o niepopełnianiu błędów:

Nie słuchaj studenciaków czy klepaczy, którzy swoje frustracje związane z brakiem umiejętności posługiwania się narzędziami wyładowują poprzez mieszanie ich błotem. Czytając takie wpisy stosuj filtr:

"xxx nie potrafi yyy" -> "nie potrafię zrobić yyy używając xxx"

Eclipse będzie dla Ciebie najlepszy, gdyż jest darmowy, oraz, jak słusznie zauważył @Eoghan, znajdziesz dużo więcej materiałów w których używamy jest właśnie Eclipse.
@kisi3l: Dupa. Gówno prawda. Jak już to Netbeans > Eclipse.

Ale IntelliJ wygrywa. Jest najlepsze. Po co Ci materiały w których używaja eclipsa? Lol.

Poza tym dla studentów IntelliJ daje darmową wersję ULTIMATE, nie musisz nic płacić. A jak kodzisz i szkoda Ci 150 dalarów co roku - no to jesteś słaby po prostu.

Nie pozdrawiam.