Wpis z mikrobloga

Mircy! Muszę się wam pochwalić bo mam świetny humor!

Kto od stycznia pracuje w nowej formie?


Kto zaczął w miarę szybko wszystko ogarniać i szybko poprawił język?


Komu szef powiedział dzisiaj że żałuje że jestem tutaj tylko do września, bo cenią takich pracowników jak ja i chętnie zaproponowałby mi umowę bezpośrednią?


A zaraz potem dodał że jeżeli po studiach byłbym chętny dalej tutaj pracować albo gdybym zmienił zdanie to żebym dał tylko znać, zwłaszcza że budują nową halę i będą potrzebowali kogoś kto ogarnia temat bo dojdzie wielu nowych pracowników

Pierwszy raz od dawna czuję się jak #wygryw i że coś mi się w życiu udało. Aż bym was wszystkich wyściskał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #czujedobrzeczlowiek
  • 22
@bazingaxl: nigdzie nie napisałem że jest to wymagająca praca, tak samo jak nie napisałem że na tym chce skończyć karierę. Kasa jak dla mnie jest bajeczna (18€/h plus 50℅ za nocki), a dzięki studiom mogę dojść gdzieś wyżej, albo w wypadku utraty tej pracy miec możliwości dalszego rozwoju.

P.S. zdziwilbys się jak bardzo niektórzy tego nie potrafią ogarnąć...
@bazingaxl: wiem, ale jeżeli mam opcję powrotu do tej firmy po studiach to dlaczego mam z tego nie skorzystać? Studia inżynieryjne to 3,5 roku więc szybciej tutaj wrócę, plus do tego mislbym tutaj pracę na wakacje, a zawsze to dodatkowe 3 miesiące w roku. Do tego mimo wszystko przeszkadza mi tu samotność, w pracy wszyscy ode mnie dobre 10 lat starsi, znajomych w moim wieku tutaj brak, a jak poznałem parę
@bazingaxl: tak, to jest stawką przy umowie bezpośredniej pod firmę, przez Zeitfirme stawka jest 8,80 plus 25% za nocki tylko właśnie to co piszesz, te osoby z Zeitfirmy są właśnie od noszenia paczek (chociaż też jest u nas trochę inaczej bo nie komisjonujemy na słuchawkach), rozkładają mięso na boxy oraz komisjonują łatwiejsze rzeczy jak sałatki, w sumie tylko mnie i jeszcze jednego gościa biorą żebyśmy z ich pracownikami komisjonowali te powiedzmy
@bazingaxl: nie nie :D bardziej w kierunku IT w zakładach produkcyjnych. Akurat o etat wtedy nie powinno być ciezko, bo na przełomie 2019/2020 otwierają nową halę także będzie co robić i myślę że mogę zaufać że będzie miejsce dla mnie. A miasto to okolice Frankfurtu, czyli to też wpływa na wysokość stawki jaką proponują. No i jeszcze mam prawie pół roku czyli znając mnie z trzy razy zmienie zdanie po drodze.
@bazingaxl: dev

jedyną droga to albo mając jakieś doświadczenie złożyć CV bezpośrednio do firmy, albo tak jak ja przez pośrednictwo i się wykazać.

Ja zaczynałem w Niemczech jako elektryk na budowach, już raczej nie chciałbym do tej pracy wracać :)

Dzięki, na pewno się przyda, najważniejsze to myśleć pozytywnie i wierzyć w siebie no i nie spoczywać na laurach :)
@dominik-ortyl: Kumpel na studiach też był komisjonerem w pewnej niemieckiej firmie działającej prężnie w PL. Dla tej pracy rzucił studia, i w rok z komisjonera awansował na kierownika transportu, by po kolejnym roku zostać kierownikiem działu za 11k na rękę... Do dzisiaj tam robi, wykształcenie średnie, wiek 24 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na studia zawsze jest czas, jak masz spoko szefa, który Cię docenia to nic
@tanczacyzmirkami:
@mich2406: od czwartku mi to spokoju nie daje, a im dłużej o tym myślę to tym bardziej nie daje mi to spokoju. Największy problem siedzi w mojej głowie a jest taki, że samotność nie daje mi tutaj spokoju. Teraz nie mogę się doczekać urlopu w maju, urodzin ze znajomymi i wypadu w góry. Nie spotkałem tutaj jeszcze nikogo z którym związałbym jakieś większe znajomości mimo prób (ostatnia skończyła się