Wpis z mikrobloga

#xkom #komputery #pcmasterrace #zakupy

podsumowanie mojej przygody z xkomem:
1. kup nowego laptopa w xkomie za 4k
1.5. laptop miał posłużyć do nauki i poniekąd pracy
2. okazuje się że laptop ma 5 usterek fabrycznych
3. oddaj laptopa z tytułu rękojmi
3.5. sprzedawca obiecał kontakt w celu ustalenia szczegółów reklamacji
4. mija wiele tygodni
5. w tym czasie dostajesz zlecenia, ale wykonywanie ich bez tego lapka to masochizm
6. mijają kolejne tygodnie
7. dostań smsa że laptop został wysłany do jakiegoś serwisu. wtf?
8. wykłócaj się z babą przez telefon że chcesz dostać nowy sprawny model
8.5. i że nie chciałeś żadnej gwarancji
8.7. baba mówi ze chciałem
8.8. nie, nie chciałem
8.9. mówi że laptop jest w karygodnym stanie, bo jest brudny, więc i tak na zwrot nie miałbym co liczyć
8.95. proszę o dowody
8.96. odmowa
10. mijają tygodnie
11. zero odzewu
12. znajdź na stronie xkomu że laptop został naprawiony dawno temu i nie wiadomo co się z nim dzieje
13. ostatnim kontaktem ze strony xkomu był sms odebrany 1 lutego
14. zero, null, nil odzewu, nie wiesz co się dzieje z laptopem
15. semestr mija, ty zamiast zająć się nauką, pieprzysz się z xkomem
16. mijają tygodnie
17. zapomniałeś już co się stało z twoimi pieniędzmi, które wydałeś prawie 2 miesiące temu
18. nie ma ani laptopa, ani pieniędzy
19. jest za to stracony czas
22. ciąg dalszy nastąpi...

kupując w xkomie możesz zostać tak samo potraktowany. to nie ma znaczenia że kupiłeś u nich klawiaturę i "Transakcja przebiegła pomyślnie. Polecam", nie warto ryzykować dla kilku cebulionów.
obiecałem xkomowi, że poświęcę tyle samo czasu na nagłaśnianie mojej sprawy, co oni mi go zmarnowali.

poprzednie epizody moich lamentów moich lamentów:

ly000 - #xkom #komputery #pcmasterrace #zakupy 

podsumowanie mojej przygody z xkom...

źródło: comment_2DAkbLt6s5iRGKaB8BdtmfkMnoDT0Ao2.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
@ly000: Dlatego dopłaciłem i kupiłem ten sam model laptopa w takim dosyć popularnym supermarkecie, do którego nie mają wstępu idioci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W tym markecie laptop był 3 stówy droższy, ale porównując warunki gwarancji od szkód mechanicznych i brak gwiazdek w regulaminie, jestem 3 stówy do przodu i mam lepsze warunki gwarancji.

PS. Ostatnio zamawiałem w xkomie kieszeń na dysk zewnętrzny to przyszła bez kabla,
  • Odpowiedz
@ly000: W tamtym roku walczyłem z komputronikiem o zwrot kasy za laptopa. Wszystkie karty były po mojej stronie, tamci terminów nie dotrzymywali, winę zrzucali na kogoś innego przez ponad 3 miesiące. Mówię wam nic nie działa lepiej niż solidny #!$%@? przez telefon i groźby RPK(Rzecznik Praw Konsumentów). Decyzja o zwrocie kasy przyszła jeden dzień po "rozmowach"( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@ly000: nie wiem, ale znajoma kupowała 2 laptopy, w jednym dziwnie działał touchpad, pojechała, wymienili i rabat na następny zakup dostała. Wszystko w 15min.
  • Odpowiedz
@michael94: Autor napisał: "do nauki i poniekąd do pracy". Czyli jednak nie do pracy. Do nauki laptop za 1200 wystarczy - czego więcej potrzebujesz do przeglądania Wikipedii i oglądania filmików na YT?
  • Odpowiedz
@BMcM: wspomina o pracy, zreszta nauka na wiekszosci kierunków na ktorych wgl potrzebny jest laptop nie polega tylko na wikipedi i YouTube. Pomijajac ze i z YouTubem w HD taki laptop moze mieć problem
  • Odpowiedz
BMcM


@ly000: A to oddaję honor! ;-) Ja kupiłem Lenka właśnie z myślą o pracy i rozrywce w przerwach - dałem 2k (bez systemu) za sprzęt z Core i7. Bez najmniejszych problemów robię grafiki reklamowe w PhotoShopie, montuję filmy w MovieStudio, tworzę zestawienia w Excelu i duże teksty w Wordzie. Do takiej pracy wystarcza w zupełności, choć przyznam, że wentylator czasem naprawdę gorące powietrze #!$%@?... Do rozrywki - YT, Wykop, itd.,
  • Odpowiedz
@zooey: głowa ci puchnie, a nie bateria, akurat w laptopach Apple problemy z bateria to jakiś promil reklamacji, a gwarancji masz normalnie 2 lata i to z najwyższej półki, a nie żeby laptopy leżały gdzieś miesiącami po magazynach, kpina z klienta

Sam używam firmowego Lenovo T440s i to jest jakieś gowno, a nie laptop, o czasie pracy na baterii nawet nie będę wspominać, bo szkoda strzępić ryja. I ten załaczajacy sie
  • Odpowiedz
@ly000:
Bratowa zamawiała nawigacje we wtorek. Dostępna, kurier zamówiony, ale zero odzewu ze wysłana. W czwartek dzwonimy co jest, a oni że ktoś nie zaznaczył czegoś w tabelce i nie zostało wysłane. Umówiliśmy się na odbiór osobisty w Czwie, bo prezent na niedziele. Bratowa zerwała sie z zajęć na uczelni, a ci mówią ze ktoś znowu czegos nie zaznaczył w jakiejś tabelce i musi czekać na wyprostowanie sprawy. 2h z życia
  • Odpowiedz
@ly000: potwierdzam xkom to Gówno, miałem przygodę z nimi i lapkiem jak chciałem go oddać do serwisu za trochę luzne zawiasy od ekranu, bo po co miałyby się popsuć więcej. na szczęście kupując przez net nie przyjmują reklamacji w sklepach stacjonarnych (debile xD) już bym pewnie lapka nie zobaczył.
  • Odpowiedz
@ly000: TAK NA PRZYSZŁOŚĆ kupuje się wyłącznie via allegro i pozytywa się wystawia dopiero po dwóch latach. Tam akurat dbają o opinię, wiem bo jednym z niewielu negatywów był mój.
  • Odpowiedz
@ly000: dajesz sie dymac na wlasne zyczenie, jak reklamujesz na niezgodnosc towaru z umowa to po 14 dniach musza ci odpowiedziec i ty decydujesz czy chcesz kase, naprawe czy wymiane na nowy, bylo isc do rzecznika po tych 14 dniach, nic od nich nigdy nie kupie :S
  • Odpowiedz
  • 0
@Kompr3s: kumpel kupił kartę microSD tam i na niej okazało się , że są zdjęcia jakieś hehe. Ja tam kupuję czasem i narazie w porządku, tzn nic się nie popsuło. Lecz z doświadczenia wiem, nieistotne gdzie, jak dochodzi do reklamacji to będą wykrecac się firmy na maxa.
  • Odpowiedz
  • 0
@michael94: + 150-200 zł i mamy przyzwoity lapek do internetu, filmów, pakietu office itp. Studentowi starczy, nawet można mniejszy jak ala Apple 13 cali w tej cenie :) z matowym ekranem i dosyć spoko podzespolami do 'domowego' użytkowania.
  • Odpowiedz
@ly000: mojemu bratu szanowny x-kom wykonał reklamacje po bagatela 8 miesiacach, także #!$%@? ten x-kom już od nich nic nie zamowie
  • Odpowiedz