Wpis z mikrobloga

Motomirki, ponieważ po ostatnich przygodach stan pacjenta z dnia na dzień się polepsza i jest duża szansa, że niebawem zostanie wypisany ze szpitala, postanowiłem zrobić mojej Kosiarce prezent.
Dawno planowane i wiecznie odkładane w czasie nowe kapciuszki. Po dłuuugich bojach i przeprawach, eliminacji tysięcy potencjalnych kandydatów na wzór felgi. Moje pytanie do Was, który z tych trzech wzorów najlepiej wam "leży". Każda felga będzie w kolorze białym matowym, niezależnie od tego, w jakim ją przedstawiono na zdjęciu. Rozmiar 17".
Na pierwszy rzut mój osobisty faworyt Compomotive MO1771.

PS.
Dla zainteresowanych, po sprawdzeniu 4/5 instalacji samochodu okazało się, że poza multum dłubaniny z kabelkami do roboty była tylko i wyłącznie pompa ABS. Trzymajcie kciuki, żeby nic więcej nie wyszło :)

Zawołam sobie @pamietamfanzonuna @Andrzej_K @zaybatzu @Merolka @strumienzgor @mfind

#samochody #motoryzacja #carboners #felgi #pytanie #fastford
Pobierz kowzan - Motomirki, ponieważ po ostatnich przygodach stan pacjenta z dnia na dzień si...
źródło: comment_fF9dodQ5YuVlz03hNE0wX6YO3ioKHQ6E.jpg
  • 51
@Zaybatzu: Wyglądają "trochę" jak Versus Sesto Turismo, w których ktoś zalepił napisy na lipie. Jeśli to faktycznie są te felgi, to ich producentem jest Rays (czyli to samo, co Volk). Patrząc przez taki pryzmat - nie stać mnie :) Nie przychodzi mi do głowy żadna inna 15-szprychowa felga w rozmiarze 18", a tyle bankowo jest na zdjęciu, która pasowała by wyglądem do tego.
@kowzan: to w sumie mieścimy się w podobnych przedziałach ( ͡° ͜ʖ ͡°) mnie podobnie, bo vf34 no i sam stroker dużo daje ;> było by zdecydowanie więcej, ale pierwsze muszę wymienić skrzynię.
ferrodo które nie hamują póki się nie zagrzeją, czyli jedziesz do pracy na hamulcu żeby mieć hamulec? ( ) chociaż to pewnie nie daily. green/yellow ebc dużo brakuje do
@pamietamfanzonuna: Piekło to mnie ostatnio, jak zeżarłem pizzę z potrójnym jalapeno. Z pyłem na feldze poradzę sobie powłoką ceramiczną, mam to przetestowane. Wystarczy potem wodą z karchera przelecieć i wszystko elegancko odłazi. Nie trzeba się pocić trzy dni.

Co do klocków, zwykle trzymam się Ferodo DS2500 i DS3000. DS2500 na co dzień, DS3000 do wygaru.
@kowzan: W sprawie felg nie jestem żadnym autorytetem, więc weź na moje zdanie poprawkę, ale wydaje mi się, że podane wyżej OZ Ultraleggera i OZ Superturismo Evo bardziej pasują do samochodu. Wizualnie wyglądają na lżejsze od felg typu przytoczonych już Comportive MO1771 czy Azev A/M, więc lepiej oddają charakter auta, które w końcu jest niewielkim #!$%@? ;)

~440 Nm przy 6k rpm. Ponad 400 utrzymuje się od 3900 obrotów. Turbina mi
@pamietamfanzonuna: Parapetu nie mam, bo mam samochód z rynku szwajcarskiego. Nie miały tam homologacji ze względu na bezpieczeństwo pieszych.
Co do ceramiki, koszt położenia powłoki Ceramic Pro 9H na 4 felgach to koło 500 pln netto. Powłoka jest na tyle twarda, że trzeba ją usuwać mechanicznie. Nie oprze się oczywiście silnym ingerencjom mechanicznym, jak np. kamień wystrzelony spod tira na autostradzie. Jest idealnie gładka, więc brud się nie trzyma i, autentycznie,
@kowzan: co za chamstwo, wszędzie tylko bezpieczeństwo pieszych, Subaru też musiało przez to zrezygnować z kurników i zastąpić je wlotami ( ͡° ʖ̯ ͡°) niech nie łażą pod koła to będą bezpieczni :/
eeee, brzmi fajnie! jest jak sądzę bezbarwna i nie odbarwia od ciepła czy innych rzeczy? koszt znów nie taki duży jeśli mam na zawsze zapomnieć o godzinnym czyszczeniu jednej osi i po prostu je
@pamietamfanzonuna: Jeszcze nie wiem. Lubię Kosiarką jeździć, więc może się wybiorę :)

W kwestii powłoki, w pracy dłuższy czas współpracujemy z tymi ludźmi: http://ochronalakieru.pl/kontakt i jesteśmy mega zadowoleni. Może na Śląsku mają kogoś przeszkolonego/używającego tych samych kosmetyków. Ich strona "siostra" twierdzi, że jest kilka firm: http://www.ceramicpro.pl/dealerzy#12 Spróbuj, jeśli możesz. Ja ze swojej strony polecam. Tylko nie baw się w półśrodki i kładź najlepszą możliwą powłokę.

@Zaybatzu @pamietamfanzonuna: tak samo zrobiłem