Wpis z mikrobloga

Motomirki, ponieważ po ostatnich przygodach stan pacjenta z dnia na dzień się polepsza i jest duża szansa, że niebawem zostanie wypisany ze szpitala, postanowiłem zrobić mojej Kosiarce prezent.
Dawno planowane i wiecznie odkładane w czasie nowe kapciuszki. Po dłuuugich bojach i przeprawach, eliminacji tysięcy potencjalnych kandydatów na wzór felgi. Moje pytanie do Was, który z tych trzech wzorów najlepiej wam "leży". Każda felga będzie w kolorze białym matowym, niezależnie od tego, w jakim ją przedstawiono na zdjęciu. Rozmiar 17".
Na pierwszy rzut mój osobisty faworyt Compomotive MO1771.

PS.
Dla zainteresowanych, po sprawdzeniu 4/5 instalacji samochodu okazało się, że poza multum dłubaniny z kabelkami do roboty była tylko i wyłącznie pompa ABS. Trzymajcie kciuki, żeby nic więcej nie wyszło :)

Zawołam sobie @pamietamfanzonuna @Andrzej_K @zaybatzu @Merolka @strumienzgor @mfind

#samochody #motoryzacja #carboners #felgi #pytanie #fastford
kowzan - Motomirki, ponieważ po ostatnich przygodach stan pacjenta z dnia na dzień si...

źródło: comment_fF9dodQ5YuVlz03hNE0wX6YO3ioKHQ6E.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@kowzan: no dobra, to lecimy z litanią ( ͡º ͜ʖ͡º)
po pierwsze wzór Volka jest nadwzorem i montowałbym je też do swojej Imprezy, ale tak jak mówisz 4k za sztukę to przerost formy nad treścią a Rota ze mną nie wytrzyma nawet miesiąca, nie na nasze drogi, chyba że do auta wystawowego.
co do wzorów: Ultraleggera niby spoko, ale mnie bardziej pasuje do Imprezy, a i tak bym do swojej nie założył, chociaż jeżdżę na "podobnym" wzorze, bo na Speedline Corse. Jak dla mnie absolutnym faworytem jest Compomotive MO1771. Nie dość że wygląda pięknie, to jeszcze przypomina mi wzór Speedline ST2, czyli legendy rajdów ;)
Jeśli zaś chodzi o OZ Leggenda brałbym, ale tylko na zimówkę. Z resztą zastanawiałem się przez chwilę nad Braidem , ale dostałem tak śmieszną cenę na nowe Speedline Marmora, że byłbym głupi nie biorąc ( ͡º ͜ʖ͡º)
Co do koloru: jakie masz klocki? miałeś już wcześniej białe felgi? Pytam, bo mnie szlag trafiał. I pomimo że Świnia fajnie na białych racicach wyglądała to butelka sonaxu raz
  • Odpowiedz
@kowzan: Z powyższych zdecydowanie leggenda.
@pamietamfanzonuna: Roty męczę od 7 lat. Kilka dobrych dziur, w tym dwie tak potężne, że zatrzymałem auto i wysiadłem sprawdzić czy w ogóle jeszcze mam koło. Raz poddała się opona. Szczęście tutaj pewnie odgrywa kluczową rolę, ale na pewno jakościowo nie są jakieś najgorsze.
  • Odpowiedz
@pamietamfanzonuna: ~440 Nm przy 6k rpm. Ponad 400 utrzymuje się od 3900 obrotów. Turbina mi wstaje przy 2200-2300 (zaleta małego gwizdka - GT28 hybryda z GT30).
Klocki to różnie, zwykle Ferodo DS3000 albo EBC Green/Yellow Stuff. Obecne felgi też są w mega jasnym kolorze (widać z resztą na zdjęciu) i jakoś daję radę je doczyścić. Biała felga śniła mi się od stu lat i nie wybijesz mi jej z głowy
  • Odpowiedz