Wpis z mikrobloga

Mirki, dziwna sprawa. Muszę wysłać na drugi koniec Polski... mój indeks. Po prostu potrzebuję wpisu od profesor, która od kilku miesięcy nie przebywa w moim mieście, wróciła w rodzinne strony na zwolnienie.

Jak najlepiej i najbezpieczniej go przesłać? Jakie usługi kurierskie polecacie? (bo na pocztę się chyba nie zdecyduję, zbyt duże ryzyko)

Dodam, że zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu sprawy. W grę wchodzi otworzenie paczki przy kurierze, wpis i od razu zabranie jej na ponowną wysyłkę do mnie. Cena właściwie nie gra roli, najważniejsze będzie bezpieczeństwo przesyłki i szybka realizacja.
#studia #kurier #poczta #pocztapolska
  • 19
@Groteskowy: tak tylko zapytam: czy przypadkiem jeśli wykładowca jest na zwolnieniu nie powinna być za niego wyznaczona osoba na zastępstwo i to samo nie powinno dotyczyć takich rzeczy jak wpisy do indeksu? (żartuje - też mam za sobą jeżdżenie po prywatnych domach)
@BetonowyTampon: @Szosteczka: nie mogę sam się przejechać, bo niestety w weekend pracuję - choć bardzo bym chciał bo miejsce docelowe to Wrocław, który zawsze chciałem zwiedzić a nigdy nie miałem okazji.

@emcter: Jestem zrażony po tym jak raz zgubili mi sprzedawany przeze mnie telefon. Na szczęście się odnalazł, ale niesmak pozostał.

@Bierna: Owszem powinien, ale praktyka jedno a statut uczelni drugie :) Kłócić się nie będę, bo i
@Groteskowy: to jest bardzo popularna usługa świadczona przez chyba wszystkie firmy kurierskie, tylko niektóre z nich świadczą ją tylko dla klientów z umową. ROD, czy zwrot potwierdzonych dokumentów. U mnie w robocie korzystamy z UPS i nigdy nie było problemów, polecam tę firmę.
@uciekajmy: ROD to zwrot dokumentów w formie papieru kilka kartek a nie zawartości w formie jakiegoś zeszytu czy jak w tym przypadku indeksu.
@Groteskowy: Polecam wsiąść dużą kopertę , władować do środka złożoną na pół jeszcze jedną ale tą drugą zaadresowaną z naklejoną etykietą zwrotną i datą odbioru na dzień doręczenia twojej paczki. Kurier doręcza paczkę z indeksem, profesor podpisuje i od razu pakuje do nowej koperty i daje ją
@MichalQ20: Policzyć można, ale op napisał, że cena nie gra roli. ROD jest zwracany tak, jak przyszedł, czyli kurier przywozi, wyjmuje papiery z koperty, ktoś podpisuje i kurier znowu pakuje do koperty i zabiera. Nie analizowałam tego specjalnie, ale chyba zawsze była to inna koperta z gotową etykietą.
@uciekajmy: Tak jest, ja zresztą pracowałem przez chwilę na zastępstwie w DPD więc doręczałem tego typu przesyłki i tak się to rzeczywiście odbywało. Oczywiście z usług DPD nie skorzystam, bo widziałem od środka jak się tam traktuje paczki - pewnie gdzie indziej nie jest lepiej, ale czego oczy nie widzą... :)

@MichalQ20: Bardzo dobry pomysł, dzięki za podpowiedź!
@Groteskowy: szczerze mówiąc nie ogarniam, jak metoda zaproponowana przez @MichalQ20: miałaby gwarantować powodzenie całej operacji lepiej niż usługa zwrotu potwierdzonych dokumentów, która służy dokładnie do tego, czego potrzebujesz. Ta sama firma i ten sam kurier w obu przypadkach. Natomiast w przypadku dwóch paczek jest szansa, że coś się rozjedzie, np. paczka dotrze do adresata dzień po dniu odbioru kolejnej, profesor coś pomyli przy załatwianiu nowego terminu itp. i zrobi się
@uciekajmy: Dla tego proponowałem dokupienie gwarantowanego doręczenia na następny dzień. Pracując w DHL nigdy nie pakowałem dokumentów z ROD w koperty z etykietą tylko zostawiałem je na terminalu a co potem działo się z nimi to nie wiem.
@Groteskowy: Szczerze mówiąc Kurier wychodzi taniej, bo jak szybko pocztą to tylko Pocztex który jest strasznie drogi.
Kuriera z RODem masz za dwadzieścia pare zł
Kex, fedex DPD , inpost
Tyle że z tego co wyczytałem to zwrot ROD do 7 dni.