Wpis z mikrobloga

Mam nieszczęście korzystać obecnie w innej lokalizacji z Netostraty od Orange, z racji odbierania telewizji satelitarnej, również od tego operatora, wykorzystuje się Livebox 2.0. Niestety urządzenie pamięci masowej nie jest wykrywane, sprwadzałem na kilku pendrive. Udostępnionej drukarki również nie widać, a wszystko robiłem wg zaleceń znalezionych na stronie Pomarańczy. Moje pytanie brzmi, co może być przyczyną? (W sofcie nie znalazłem żadnej opcji odnośnie konfiguracji portów USB, jedynie teoretycznie, bo w praktyce u mnie nie działa, są widoczne urządzanie podłączone pod Livebox'a.) Czy da się skonfigurować inny router z ADSL, tak aby wszystko działało, tj. telefon, internet, telewizja (sat)?

#kichiochpyta #neostrada #technologia #problemytechniczne #orange
  • 7
@Wapniak: To na pewno, ale jaki jest sens wtedy płacić za ich gówno 10zł miesięcznie? :) Dlatego próbuję znaleźć odpowiednią alternatywę. Generalnie gdyby nie telewizja, to już dawno zamiast Livebox'a byłby inny sprzęt. Niestety szukałem, czytałem i generalnie zawsze są kłopoty z TV. Ponadto nie wiedząc czemu, tutaj porty usb zamarły.
@OrangeEkspert: Pendrive Livebox wykrył, jednak danych na nim niestety nie. Domyślna lokalizacja, tj. \192.168.1.1 wypluwała pustkę i nie mogłem tam nic skopiować. Ekspertem bym siebie nie określił, ale totalnym laikiem też nie. Na innych urządzeniach owa opcja działała bez zarzutu, na Livebox nie.
@OrangeEkspert Może dowiem się, dlaczego ten nieszczęsny Livebox ma w głębokim poważaniu, pokazywanie podłączonych urządzeń? Nawet komputerów w sieci nie pokazuje. Jakby nie patrzeć dużo tańsze urządzenia potrafią takie rzeczy robić. Niestety do ostatniej mojej wypowiedzi również się nie ustosunkowaliście, a szkoda.
Jeżeli problem nie został jeszcze usunięty, napisz do nas na adres: facebook.pomoc@orange.com bądź skontaktuj się z infolinią celem wymiany urządzenia. Niestety w tej sytuacji nie znajdziemy innego rozwiązania.