Wpis z mikrobloga

#zoostories
Przypominam, że rzecz dzieje się w zoologicznym
Ludzie są niepoważni. Dzwoni do mnie baba z pytaniem czy przyjmę jej dwuletniego szczurka na karmę dla węża. Po pierwsze z tego co wiem, taki szczur jest chyba za duży na bycie karmą (nie wiem, nie znam się na wężach), a po drugie jak można tak oddać dwuletnie zwierzątko, któremu już naprawdę nie zostało wiele życia? I to z zaznaczeniem, że może być na karmę. Powód? Wnuczka 11 miesięczna złapała klatkę i szczur ją ugryzł. Takie małe dziecko ile ma wzrostu? Tak ciężko postawić klatkę trochę wyżej? Nie, po co. Lepiej oddać na pewną śmierć.
I takie sytuacje zdarzają się aż za często. Najczęściej z królikami i świnkami. Żyją dość długo, nieposprzątana klatka wali w całym mieszkaniu. Zwierze się znudziło? To oddajmy do zoologicznego.
Nigdy tego nie zrozumiem.
Szczególny apel do rodziców. Chomik, szczur czy królik będą na waszej głowie, przemyślcie zakup zwierzątka dla swojego dziecka. Dziecko to dziecko, najczęściej znudzi mu się opieka po kilku tygodniach, a zwierzak żyje kilka lat.

Poniżej przedstawiam moje ukochane szczurzyce :)

#gorzkiezale #pracbaza #truestory
Pobierz krolka89 - #zoostories
Przypominam, że rzecz dzieje się w zoologicznym
Ludzie są ni...
źródło: comment_QsnmJWW8r4WKoIbNLJ2P3R4La0nEhE8X.jpg
  • 8
@Dimi: ja rozumiem, że węże jedzą gryzonie, nie mam z tym jakiegoś ogromnego problemu. Chodzi mi o to, że skoro ktoś bierze zwierze do domu to chyba nie po to, żeby go potem zabić?