Wpis z mikrobloga

Dla mnie ten hejt na żołnierzy wyklętych uprawiany przez #neuropa jest żałosny. Szkalowanie ich WSZYSTKICH, dziesiątki, a nawet i setki tysięcy ludzi za zbrodnie małej części jest równoważne z byciem idiotą z mózgiem wypranym przez SBcką propagandę. Ale cóż się dziwić gdy autorytetem i bohaterem dla tej grupy jest agent bezpieki. Często w stronę PiS rzuca się oskarżenia mówiące, że dzieli Polaków, ale dla mnie ktoś kto oczernia prawdziwych bohaterów, zrównując ich z bandytami nie jest Polakiem, więc to bardziej pozbywanie się plew, niż dzielenie. Pierwszego marca, w dniu upamiętniającym takie postacie jak Witold Pilecki, Danuta Siedzikówna zebrało się na mirko ogromne grono płatnych trolli i zwykłych debili piszące o tych osobach ,,żołnierze przeklęci", ,,bandyci", ,,mordercy dzieci". #neuropa ile dzieci zabiła Inka, czy rotmistrz?

Odwalając takie coś dzisiaj, w dniu ich upamiętnienia, pewna grania dobrego smaku została przekroczona, a te trolle skompromitowały się wychodząc na śmieci i idiotów.
Ciekawe czy za półtorej miesiąca, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim #neuropa też tak często jak dzisiaj będzie wspominać jak ginęli Polacy w Koniuchach, ile Polaków zabili żydzi służący w SB i ile pożyczek dali amerykańscy żydzi Hitlerowi. Pewnie wtedy będzie cisza, albo znowu ustawią sobie gwiazdy Dawida w awatarach.

#4konserwy #zolnierzewykleci #bekazlewactwa zdecydowanie #bekazpodludzi i w sumie #niepopularnaopinia patrząc na ten spam
  • 104
  • Odpowiedz
Szkalowanie ich WSZYSTKICH, dziesiątki, a nawet i setki tysięcy ludzi za zbrodnie małej części jest równoważne z byciem idiotą

Raz piszesz, że "wszystkie czarnuchy to gwałciciele i pedofile" a za chwile dodajesz wpis, żeby nie wrzucać wszystkich do jednego wora z powodu przestępstw małej grupki. Jakie to uczucie być zasranym kłamcą i hipokrytą?


@wyindywidualizowanyentuzjasta:
Mylisz pojecia, sens i kontekst colego.
Wrzucanie wszystkich muslimów do jednego niebezpiecznego worka ma sens nawet
  • Odpowiedz
@tell_me_more: To my chyba widzimy co innego. Ja do tej pory nie widziałem oficjalnego przyznania się do Wołynia. Oprócz tego mamy 3 nurty
-ofiar nie było więcej jak Polskiego odwetu
-nic nie było
-a bo Polacy źle traktowali Ukraińców dlatego też Ci są po części usprawiedliwieni

Po prostu oddzielają działania części oddziałów UPA (znaczącej części, na bezpośredni rozkaz niższych stopniem dowódców i zaowalowany rozkaz Bandery) od mitu UPA jako bohaterów
  • Odpowiedz
@ediz4: no AK też wydawało rozkazy mordowania cywili. Teraz dodałeś warunek, że liczy się kto zaczął. Zgadzam się, że się liczy. I o to mi chodziło w tym poście - żeby pokazać, że generalne stwierdzenia i uogólnienia nie pasują do tamtych czasów.

Mi nie chodzi o oczernianie AK (bo rzeczywiście jak na taką skalę operacji i warunki była to w ogromnej większości bardzo pozytywna organizacja). Ani o obronę UPA.

Żołnierze wyklęci to jeszcze bardziej skomplikowana sprawa, bo pomimo tego, że do zbrodniczości UPA nie dorastają - to jednak są też proporcjonalnie dużo gorsi niż AK z czasów
  • Odpowiedz
@IsraelKilman: ma to dowodzić tego, że Amerykanie wbrew temu co twierdzisz mówią o ciemnych stronach swojej historii. Filmów o rasiźmie w USA nawet nie będę linkował bo jest tego tysiące.

A że nikogo to specjalnie poza Ameryką nie interesuje to już nie wina USA. Jestem pewien, że jak zechcesz kupić któryś z tych filmów, to Ci rząd amerykański nie będzie robił problemów, a studio z chęcią sprzeda.
  • Odpowiedz
@korpal6: no to ci niektórzy lewacy to hipokryci. Trochę słabe jest pisanie, że to "lewackie podwójne standardy", nie uważasz?
Mógłby teraz ja Ci wypomnieć hipokryzję, bo teraz Ty z kolei oskarżasz innych o uogólnanie, a sam tak robisz. Ale to do niczego nie prowadzi.
  • Odpowiedz
"każdy żołnierz to zbrodniarz!"


@tell_me_more: Nie raz spotkałem się ze stwierdzeniem, że nasi żołnierze pojechali do Iraku ,,mordować cywili".
Ty też musiałeś je widzieć więc głupiego udajesz, czy jak?
  • Odpowiedz
@Songox25: no. Mówią tak głównie pacyfiści. I to nie wszyscy. Nie każdy lewak to pacyfista. Nie widzę w jaki sposób to, że tkoś krytykuje interwencję w Iraku miałoby czynić z lewaków hipokrytów.
  • Odpowiedz
no AK też wydawało rozkazy mordowania cywili


@tell_me_more: Dowództwo Ak nigdy nie wydało takiego rozkazu. Po wojnie spora część grup działała samodzielnie. A niektóre wręcz sprzeciwiały się rozkazom w góry
  • Odpowiedz