Wpis z mikrobloga

Dla mnie ten hejt na żołnierzy wyklętych uprawiany przez #neuropa jest żałosny. Szkalowanie ich WSZYSTKICH, dziesiątki, a nawet i setki tysięcy ludzi za zbrodnie małej części jest równoważne z byciem idiotą z mózgiem wypranym przez SBcką propagandę. Ale cóż się dziwić gdy autorytetem i bohaterem dla tej grupy jest agent bezpieki. Często w stronę PiS rzuca się oskarżenia mówiące, że dzieli Polaków, ale dla mnie ktoś kto oczernia prawdziwych bohaterów, zrównując ich z bandytami nie jest Polakiem, więc to bardziej pozbywanie się plew, niż dzielenie. Pierwszego marca, w dniu upamiętniającym takie postacie jak Witold Pilecki, Danuta Siedzikówna zebrało się na mirko ogromne grono płatnych trolli i zwykłych debili piszące o tych osobach ,,żołnierze przeklęci", ,,bandyci", ,,mordercy dzieci". #neuropa ile dzieci zabiła Inka, czy rotmistrz?

Odwalając takie coś dzisiaj, w dniu ich upamiętnienia, pewna grania dobrego smaku została przekroczona, a te trolle skompromitowały się wychodząc na śmieci i idiotów.
Ciekawe czy za półtorej miesiąca, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim #neuropa też tak często jak dzisiaj będzie wspominać jak ginęli Polacy w Koniuchach, ile Polaków zabili żydzi służący w SB i ile pożyczek dali amerykańscy żydzi Hitlerowi. Pewnie wtedy będzie cisza, albo znowu ustawią sobie gwiazdy Dawida w awatarach.

#4konserwy #zolnierzewykleci #bekazlewactwa zdecydowanie #bekazpodludzi i w sumie #niepopularnaopinia patrząc na ten spam
  • 104
  • Odpowiedz
Bo nie chcą upamiętnić wszystkich jak leci i nie przepadają za pop-patriotyzmem?


@an21: Dlatego, napiszesz, że wyklęci mordowali małe dzieci, a tak w ogóle to ,,żołnierze przeklęci" nie?
Jeszcze wrzucisz HEHEHE ŚMIESZNE zdjęcie żaby w rogatywce.

Ale cóż się dziwić gdy autorytetem i bohaterem dla tej grupy jest
  • Odpowiedz
#!$%@? takich rzeczy w imię religii jest chore i nie widzę powodu, żeby wpuszczać do nas taki element nawet, jeśli to jeden egzemplarz na sto osób.


@Aerials: #!$%@? takich rzeczy w imię patryjotyzmu jest chore, i nie widzę powodu aby czcić i honorować taki element po 70 latach, nawet jeśli to jeden egzemplarz na sto.

to jest taka logika.
  • Odpowiedz
oburzenie sie na generalizowanie i generalizowanie jeszcze w tym samym wpisie. Typowy przypadek :|


@stekelenburg2: Wpisy o ,,żołnierzach przeklętych" zgarniały po około 100-150 plusów, czyli tyle, ile prawie każdy wpis neuropy. Gdy zdecydowana większość coś robi, to generalizować już można.
  • Odpowiedz
@spere: No raczej nie. Jest różnica pomiędzy powiedzeniem, że nie chcę u nas imigrantów, bo to inna kultura itd., a ujmowaniem zasług żołnierzom, wśród których znalazł się patologiczny element :D
  • Odpowiedz
a jak się odniesiesz do tego że przeciwna strona od neuropy gloryfikuje Ognia czy Burego na równi z Inką czy Pileckim?


@list86: To są idioci, zabójstwa żadna walka nie usprawiedliwia, ale ile takich Burych czy Ogni było wśród wyklętych?
Dodatkowo należy pamiętać, że do bycia wyklętym trzeba walczyć z sowietami, bo zwykli bandyci woleli napadać bezbronne domy, a nie milicję czy wojsko z bronią. A strasznie dużo osób podając ,,wspomnienia
  • Odpowiedz
@Aerials: ale to ty sama użyłaś wyrażenia "nawet jeśli jeden egzemplarz na sto".

więc argumentu bezwzględnej odpowiedzialności zbiorowej całej danej zbiorowości za zachowanie egzemplarzy, logicznie można rozciągnąć na nią całą.
  • Odpowiedz
nie mozna, to ci tylko upraszcza sprwe, ale nie prowadzi do rzetelnej oceny.


@stekelenburg2: Rozumiem, że SS i ekipy obozowej z Oświęcimia też nie wolno uogólniać? Przecież musiał się tam znaleźć choć jeden sprawiedliwy. Jacyś kucharze, czy coś.
  • Odpowiedz
@Songox25: no dobrze gadasz. Ale nie musisz porownywac do SS. Tu.masz kazdego czlonka neuropy dostepnego, mozesz zapytac jaki maja stosunek do zolnierzy wykletych, a potem przedstawic wyniki badania.
  • Odpowiedz
Jak to się ma do UPA ?


@ediz4: Ukraińcy (przynajmniej oficjalnie) nie wypierają się Wołynia. Po prostu oddzielają działania części oddziałów UPA (znaczącej części, na bezpośredni rozkaz niższych stopniem dowódców i zaowalowany rozkaz Bandery) od mitu UPA jako bohaterów i obrońców Ukrainy.

Proporcje bohaterów i morderców są inne, ale poza tym sytuacja jest analogiczna.

Wg mnie jeśli już chcemy tworzyć nową mitologię (są plusy i minusy) - to powinniśmy się
  • Odpowiedz
  • 0
@IsraelKilman: bo urodziłem się w Polsce i znam trochę historii co za tym idzie? a to, że mam prawo komentować swoją krajową historię. Mnie nikt o podbojach Anglików w Australii nie uczył.
  • Odpowiedz
Wyrosłem, poczytałem parę książek, poznałem fantastycznych ludzi i zdanie zmieniłem


@Renton: Zwykle to z lewactwa się wyrasta ale widocznie mamy tu ciekawy przypadek benjamina buttona :)
  • Odpowiedz