Wpis z mikrobloga

@rybak_fischermann:
@WuDwaKa:

W Japonii generalnie taksówki firmowe są czarne lub żółte. To specjalny model toyoty. Białe są prywaciarzy czy mniejszych firm, ale aby mieć swoją taksówkę najpierw trzeba wyjezdzic lata w firmie. Generalnie jest cała hierarchia, ilość lat pracy, brak wypadków drogowych czy skarg ze strony klientów daje wyższa pozycje. Dzięki niej można parkować tuż na przeciwko stacji i ma się wyższy priorytet przy zgłoszeniach.
  • Odpowiedz
@Waleczny_Kalafior: Tak stoja na centralnym w warszawie. Jeden za drugim. Tylko u nas kultura jest taka, ze jak przyjechalem i nie wiedzialem o zlotej zasadzie i chcialem zapytac typa czy jest wolny to burknal cos pod nosem. Ide dalej - to samo. W koncu 3 mi powiedzial ze musze isc na sam przod. Czlowiek #!$%@? bagazami dyma potem 300m mijajac dziesiatki taxówek do pierwszej z brzegu a na koncu i tak
  • Odpowiedz
@amarantowy: To, że stoją jeden za drugim i powinieneś wziąć pierwszą to ja wiem. Chociaż tak naprawdę to lepiej zadzwonić po taksówkę z korpo niż brać Janusza z postoju.
Ale w takim systemie jak na gifie to już widzę te bójki Januszy xD, kto ma gdzie podjechać.
W sumie to mogłoby to być ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Waleczny_Kalafior: kiedyś tak bylo, teraz jest kolejka bez przepychanek, bo i tak wiedzą że nikt im się nie wepcha, i jeszcze żaden taksiarz nie pojechał na około. Nawet tą korporacją jechałem w sylwestra, i też mnie nie oszukali, wolę zapłacić 20 groszy więcej za km, ale jakos mniej, na razie wcale, nie oszukują
  • Odpowiedz