Wpis z mikrobloga

@ogur:

"po murzyńsku", bezpośrednio z chrome.

Wut?

Nie za pomocą słowa kluczowego debugger, tylko wchodząc w: dev tools → sources → nazwapliku.js i tam stawiając breakpoint.

Pozatym zarówno breakpointy jak i console.log() należy używać, mają po prostu inne zastosowanie.

Jasne. Z tym, że początkujący zazwyczaj do wszystkiego używają console.log().
@ogur: Musiałeś coś źle zinterpretować. Nie było ani krzty pogardy w tym co pisałem. Chyba, że odnosisz się do określenia "po murzyńsku". To miało co najwyżej żartobliwy ton. Stawiając breakpoint w ten sposób trzeba się po prostu sporo, niepotrzebnie oklikać.
@rozdajozadarmo: No może nie wyłapałem.

Owszem trzeba się oklikać, ale generalnie debugowanie to raczej dynamiczny proces, co chwilę stawia się breakpointy w nowych miejscach, usuwa się niepotrzebne, stepuje po kodzie.

Swoją drogą brakuje mi w Chromie czegoś takiego jak połaczenie breakpointa i console.log - tzn klikamy w kodzie, dynamicznie dodaje się taki "passpoint", kod się nie zatrzymuje, ale na konsolę wypisywany jest stan wybranych zmiennych w tym momencie programu.
Swoją drogą brakuje mi w Chromie czegoś takiego jak połaczenie breakpointa i console.log - tzn klikamy w kodzie, dynamicznie dodaje się taki "passpoint", kod się nie zatrzymuje, ale na konsolę wypisywany jest stan wybranych zmiennych w tym momencie programu.


Dzięki twojemu wpisowi odkryłem, że coś takiego jest!. Dodaj breakpoint (po murzyńsku ;)), kliknij go prawym i wpisz tam: console.log(variable);
Pobierz rozdajozadarmo - > Swoją drogą brakuje mi w Chromie czegoś takiego jak połaczenie bre...
źródło: comment_dAhoXdMwtEImryyPNSzI0W51jBtTTMJC.jpg