Wpis z mikrobloga

#prywatnynotatnik

Dostając takiego Oscara też byś się nie ucieszył...

Tylko przez trzy lata w całej historii Nagród Akademii, aktorzy i aktorki odebrali dość… oryginalne statuetki doceniające ich karierę na ekranie.

„Boy, it’s heavy!” – takie słowa wypowiedziała w swoim przemówieniu Faye Dunaway, kiedy wygrała nagrodę dla najlepszej aktorki za obrazek Network w 1977 roku. Dunaway nie była jedyną, która w oryginalny sposób rozpoczęła jakże popularne do tej pory mowy aktorów, podczas odbierania nagród przyznawanych przez amerykańską Akademię Filmową. Na przestrzeni lat mogliśmy zobaczyć radość, łzy, poruszenie a także… frustrację. Dokładnie to uczucie. No bo co byście powiedzieli, kiedy Waszą karierę oraz dokonania w branży filmowej reprezentowałby prosta i tandetna statuetka z… gipsu?
Oscarowe statuetki mają prawie 35 centymetrów wysokości i ważą ponad 3,5 kilograma. To solidny kawał metalu, który należy mocno ścisnąć – tak, aby nie wypadł z rąk podczas emocjonalnej reakcji transmitowanej dla całego świata. Mimo tego, w 1943, 1944 i 1945 roku, ludzie związani z branżą filmową nie musieli bać się o wspomniany przeze mnie ciężar. Przyznane w tych trzech latach nagrody dla aktorów oraz aktorek były identyczne pod względem wymiarów, jednak różniły się znacząco materiałem, który finalnie dodaje nagrodzie całego prestiżu. Obecnie rozdawane statuetki wykonane są z miedzi, niklu, srebra oraz pełnego, 24-karatowego złota. W okresie wojennym wychodzisz więc na scenę w pełni zadowolony i dlatego, że w kraju jest mało surowca, dostajesz kawałek gipsu. Świetnie – i co, może mam użyć tego do remontu mieszkania?

„Oscary są odlane w gipsie i malowane brązowym, tandetnym lakierem. Twórcy starają się sprawić, aby nagroda wyglądała jak warta co najmniej 90 dolarów, podczas gdy jej koszt wynosi nie więcej niż 12 baksów” – tak donosił New York Times w 1945 roku.

Reszta historii z jedną anegdotką u mnie --> http://www.jestemaleksander.pl/2016/02/dostajac-takiego-oscara-tez-bys-sie-nie-ucieszyl/

Warto też sprawdzić wpis @Joz o statuetkach z dzisiaj :) -> http://www.wykop.pl/wpis/16751347/dziesiatamuza-oscary-oscarowa-goraczka-juz-za-16-g/
________________________________________________________________
*Więcej treści, ciekawostek i luźnych przemyśleń znajdziesz w tagu -> #prywatnynotatnik lub po prostu subskrybując mój profil.

#ciekawostki #ciekawostkifilmowe #film #filmy #kino #usa #oscary2016
a.....1 - #prywatnynotatnik 

Dostając takiego Oscara też byś się nie ucieszył...
...

źródło: comment_cfzd29ITXCn1TPTjOZXLhwxC8agTePT4.jpg

Pobierz
  • 2