Wpis z mikrobloga

@galicjanin: Masz kilka przykładów z wpolityce, jak poszukasz to znajdziesz znacznie więcej. A w Do Rzeczy chociażby Ziemkiewicz często krytykuje PIS.

1
2
3
4
5

Nikt nie twierdzi, że PIS jest idealny albo że nie popełnia błędów. Chodzi o to, że PIS pod wpływem krytyki swoich wyborców potrafi się ze swoich błędnych decyzji wycofać, czego nie można powiedzieć o PO, które nawet własnych wyborców olewało i nawet się z tym
Chodzi o to, że PIS pod wpływem krytyki swoich wyborców potrafi się ze swoich błędnych decyzji wycofać


@Ostrowod: slaba argumentacja dla mnie, bo sporo ludzi w tym kraju to totalne debile i nie maja pojecia, ze obietnice skladane przez PiS moga rozpieprzyc polski budzet w drobny mak (casus 500 zl na dziecko i obnizka wieku emerytalnego). Dla mnie jest to wrecz element dyskwalifikujacy wybrana partie bo chce robic 'dobrze' obywatelom bez
@barani_leb: Czyli jesteś zwolennikiem rządów partii, która uważa się za mądrzejszą od wszystkich i nie spełniającej żadnych obietnic, zwyczajnie kłamiącej dla zdobycia władzy, zatem nie podlegającej żadnej kontroli społecznej? Bez spełniania zapowiedzi przedwyborczych, wybory nie mają sensu. Jeśli program okaże się porażką, partia straci władzę, ale jaki ma sens głosowanie na kogoś, kto obiecuje obniżkę podatków 3x15 a potem podnosi vat? Obiecać można wszystko, ale żeby głosować na kogoś, kto nawet
@barani_leb: zależy jak patrzeć. Ja jakoś nie wyobrazam sobie mojego ojca jak w wieku we67 lat lata po dachach. A takiej mafi jaką była za PO to ja raczej już nie chce. Wszystko lepsze od tamtych idiotów. Dług publiczny w 2007 wynosil 45% PKB, w 2013 56% PKB, w 2014 zabrali 150 mld z OFE a dług zmniejszył się do 50% PKB. Tak się zastanawiam zabrali z OFE 150 mld a
@Ostrowod: no to jak patrzysz na partię która obecnie robi własnie dokładnie to samo? Wie najlepiej, nie spełnia obietnic, lub w drastycznie innej formie. Nie obchodzi jej głos i kontrola społeczna, przerabia instytucje by je jak najbardziej od siebie uzależnić, osłabia organy kontroli państwowej i zmniejsza prawa obywateli. Za chwile jak też podwyższą vat z powodu nadmiernych wydatków to będziesz dopiero kolego miał problem z tłumaczeniem. Zapisalem sobie ciebie i pogadamy
Czyli jesteś zwolennikiem rządów partii, która uważa się za mądrzejszą od wszystkich i nie spełniającej żadnych obietnic, zwyczajnie kłamiącej dla zdobycia władzy, zatem nie podlegającej żadnej kontroli społecznej?


@Ostrowod: nie, nie jestem zwolennikiem PiSu.

Obiecać można wszystko, ale żeby głosować na kogoś, kto nawet nie kryje się ze swoimi kłamstwami, trzeba być dość, hmm, nierozsądnym.


@Ostrowod: a co mam powiedziec o rzadzie, ktory twierdzi, ze media publiczne sa obiektywne, a
@Stev: wbrew pozorom Tusk powiedzial prawde- pieniadze w OFE nie byly nasze. ;) Docen szczerosc, bo widocznie uswiadomil 99% ludzi jaka jest prawda. Tak samo jak pieniadze na koncie bankowym nie sa Twoje. Nie wierzysz? Poczytaj o tym- Twoje pieniadze, to te, ktore trzymasz w skarpecie.
@tony_soprano: Spoko, z chęcią pogadam za rok. Jak na razie PIS spełnia swoje obietnice wyborcze. Większość z nich jest opóźniona, ale akurat to nie jest dla mnie zaskoczeniem, raczej nie podzielałem optymizmu PIS jeśli chodzi o czas, jaki wymagany jest by wprowadzić tak wiele fundamentalnych zmian w życie.

Jak na razie mają na koncie kilka błędów, podatek od hipermarketów (aktualnie ten błąd naprawiają), ustawa o obrocie ziemią (uważam, że zmienią projekt
Ale dla Ciebie wzorem pluralizmu jest może Lis?


@Ostrowod: nie, nie jest. Skad taka hipoteza? Uwierz mi, ze gardze tak jedna jak i druga strona.

Media nigdy nie będą obiektywne,


@Ostrowod: I to oznacza, ze PiS ma przyzwolenie na to, aby to robic? #shitwykopsays :D Nie bede mowil kto tu jest bardziej zaslepiony, bo patrzy w obrazek nadpremiera, zia. ;)))