Wpis z mikrobloga

obniżenie CIT obstawiam, że będzie od 2017

przeliczysz się, nie stać ich

obniżenie wieku emerytalnego podobnie

nie będzie niczego takiego, co najwyżej by lekko skłamać wyborcom dodadzą wymóg stażu 40 lat to se możesz iść, co w praktyce oznacza 65 i tak średnio

podniesienie
  • Odpowiedz
@tony_soprano: Przekonamy się już wkrótce, czy się przeliczyłem. Jeśli chodzi o wiek, to zapewne dodadzą warunek 40 lat pracy, ale było to wspominane już przed wyborami. VATu nie podniosą i tu jest właśnie różnica między PIS a PO. PO mogło sobie pozwolić na kompletne ignorowanie swoich wyborców przez bardzo długi czas. PIS jest w takiej sytuacji, że nie może ignorować presji ze strony swoich wyborców, co widać na przykładzie odwołanych
  • Odpowiedz
@Ostrowod: Nie mówię o protestach opozycji, wcześniej smoleńscy i "wolna polska", teraz KOD. Mówię o protestach grup zawodowych, bądź prawniczych itp. Takich które się znają na rzeczy i wiedzą co im zaszkodzi a co nie. A te co chwile, gdy tylko PiS wyjdzie z nową ustawą, nie mogą się jakoś zamknąć. 40 lat bez zniżenia wieku to jest reforma robiąca NIC, a oni to będą sprzedawać jako obniżka wieku, zobaczysz.
  • Odpowiedz
@tony_soprano: Z tego co pamiętam, PO miało sporo spięć ze służbą zdrowia, co roku w styczniu jakieś strajki były. Ogólnie rzecz biorąc, zapewne mieli mniej starć ze środowiskami zawodowymi, bo ich polityka w dużej mierze polegała na unikaniu problemów, zwłaszcza Tusk starał się unikać jak ognia trudnych decyzji, zwykle maskując się pięćdziesiątą "ofensywą legislacyjną" albo walką z dopalaczami. Tyle, że taka polityka w końcu się wyczerpuje, jesteśmy w dość kiepskiej
  • Odpowiedz
@Ostrowod: Ciężko powiedzieć. Obecnie może być faktycznie jak mówisz, nie ma tak zbitej grupy. Ale myślę, że spokojnie po 4 latach jak dojdzie do wyborów następnych znajdzie się składak Kukizowców, Nowoczesnych, PO po rozpadzie, itp. O tyle będą to ciekawe wybory, że PiS można będzie oceniac po pełnej kadencji. Skończy się bajanie, że moglibyśmy zrobić A czy B, ale nikt nam nie dał rządzić. Zobaczymy efekty tych poważnych zmian o
  • Odpowiedz
  • 1
@tony_soprano: mam nadzieję że Kukiz faktycznie za 4 lata będzie taka siłą na która można by i warto by zagłosować. Tylko żeby to on miał większość bo w nawrócenie się PO to nawet nie licze, Nowoczesnej nie ufam, coś mi z niej smierdzi ale to się jeszcze okaże.
  • Odpowiedz
@Stev: nie mówię o nawróceniu PO, tylko o swego rodzaju czystkach. To już raczej pewne, że w tej formie i z tymi ludźmi nie dociągną do wygranej. Najbliżej im do Nowoczesnych, więc możliwe, że część faktycznie tam pójdzie. Kukizowcy to inna para kaloszy, ale tez mają trochę "liberałów", którym pewne decyzje mogą się nie spodobać, a partia z uwagi na brak zacementowania może się rozejść. Kto wie jak to się
  • Odpowiedz