Wpis z mikrobloga

Mircy. Oszalałem właśnie.
Przeglądam sobie Mirko na telefonie, jakieś posty wrzucam do pocketa do przeczytania w domu, na kompie kiedy nagle...

Pojawia się komunikat na telefonie

"Aplikacja System Android została zatrzymana."

Pojawiło się to w formie znikajacego powiadomienia jak przy odinstalowaniu aplikacji bez żadnego "czekaj aż odpowie", "zatrzymaj" czy innych. Poza powiadomieniem nic się nie stało. Telefon działa normalnie (nie wyłączył się i nie zabił innych apek).

Co robić jak żyć?
Pierwszy raz się to zdarzyło. W sumie od chwili kiedy zainstalowałem aktualizację do androida 6.0 telefon zaczął mi świrować i odstawiać mañane (chodzi o dotyk, mulenie przy kilku uruchomionych apkach czego przed aktualizacją nie bylo, nie wyświetlanie ikon aplikacji, skrótów etc na ekranie głównym i menu apek.).

#android #marshmallow #smartfon #pytaniedoeksperta
  • 20
@MrOsamaful: nie, bo nie mam za dużo czasu na zabawy z telefonem. czeka mnie czwarty termin egzaminu więc teraz prawie non stop się uczę.

też te problemy z telefonem też nie występują cały czas, więc nie będę mógł od razu stwierdzić, że się całkiem naprawiło albo nic to nie pomogło. raz na kilka dni zdarzy się, że telefon przymuli albo, że będzie się włączał dłużej niż zwykle (mój rekord, tydzień po
@MrOsamaful: @jestem_legenda: Znalazłem trochę czasu wczoraj po pracy w nocy i zrobiłem pełny format telefonu.


wygląda na to, że ten zabieg pomógł. nie zainstalowałem wszystkich apek, które używałem do tej pory, ale telefon na pierwszy rzut oka działa lepiej.

jest też jeden bardzo ważny plus tego zabiegu. po skonfigurowaniu karty pamięci jako pamięć wewnętrzną aplikacje są instalowane już na karcie. wcześniej, wszystkie apki miałem w pamięci telefonu i może też
@jestem_legenda: zaraz po wpisaniu konta google i tym pierwszym czynnościom pojawiło mi się powiadomienie, że włożona karta pamięci nie jest skonfigurowana i nie działa poprawnie. dalej telefon pytał jak chcę używać karty, czy jako pamięć zewnętrzna (i wtedy możesz ją bez problemu wyciągać z telefonu i normalnie używać na wszystkich urządzeniach), czy jako pamięć wewnętrzna (bez możliwości używania jej w innych urządzeniach bez formatowania jej). wybrałem opcję pamięci wewnętrznej.

po aktualizacji
@jestem_legenda: wchodzisz do recovery i wybierasz opcje wipe cache. Jak ktoś ma roota to może jeszcze pobrać program fstrim, zwalnia sektory nieużywanych danych i przyspiesza operacje wejścia wyjścia co przekłada się na prędkość telefonu.