Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie magisterki i szukam stażu jako programista plc lub robotów offline przyznam, że poza jakimiś podstawowymi umiejętnościami bez przeszkolenia nie mam dla pracodawcy wielkiej wartości.
I tu moje pytanie czy szukając stażu na śląsku można oczekiwać za niego zapłaty, jeżeli tak to jakie są rozsądne kwoty których można żądać na początek ( bardziej zależy mi na doświadczeniu ale jeśli można zarobić to czemu nie :) ).
#automatyka #robotyka #staze
  • 10
@SynJarka2: brutto oczywiście, zapomniałam dopisać :D wiele firm też przyjmuje na początek np. na miesiąc bezpłatny i później chcą dalszej współpracy już za pieniądze (umowa zlecenie). no, co firma to polityka ogólnie rzecz biorąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SynJarka2: Generalnie pierwszy miesiąc za free jako praktyka uczelniana, jak się sprawdzisz to płacą ;-) Jak się dobrze rozejrzysz to na utrzymaniu ruchu dostaniesz całe wakacje płatne 10zł/h netto. Wprawdzie to nie programowanie tylko i wyłącznie, ale dużo się można nauczyć i coś dłubać w sterownikach/SCADACH/falownikach/itd. też ;-)
@SynJarka2: pogadaj z wykładowcami, pewnie masz jakieś roboty na uczelni, ktoś je musi serwisować, więc jakiś kontakt może złapiesz, a polecenie od wykładowcy jest bezcenne. We wro jest FANUC, próbuj. Ewentualnie tak jak @ktose napisał, do każdego zakładu produkcyjnego wyposażonego w roboty, automatyka do maintenance na staż przygarną chętnie