Wpis z mikrobloga

@Theos: Teraz może i by dał radę, ale gdyby zaczynał karierę na wyspach, jak Ronaldo byłoby... ciężko. Ale kto wie co by z niego wyrosło. Ronaldo z kiwającego skrzydłowego zrobił się najlepszym all-around player z formacji ofensywnych jaki chodził po tym globie w tym tysiącleciu

Kto wybierał w 2010? Kibice?
  • Odpowiedz
@Vojtazzz: nie, był ten system co teraz. Głosują trenerzy reprezentacji, ich kapitanowie i dziennikarze, wszystko przez połączenie w 2010 ZP i nagrody Piłkarz Roku. Wcześniej było inaczej.

Bezproblemowo by dał radę IMO. Czy od początku... no nie wiem. Może SAF by go również odpowiednio nakierunkował. #gdybanie
  • Odpowiedz
@Theos: Chodziło mi o jego szkłowatość z początku kariery, mogłoby być jak z Robbenem. Ale nie ma co gdybać, piłkarsko by sobie poradził. W dodatku chciałbym zobaczyć ponoć najlepszego dryblera (chociaż jedyne co robi to zakosy i balans ciałem :P, ale Robben to samo) w lidze, w której jak przejdziesz jednego obrońcę drugi wycina cię równo z trawą

Dlatego wszelkie nie dla Neymara, w Bayernie też
  • Odpowiedz
@Vojtazzz:

W dodatku chciałbym zobaczyć ponoć najlepszego dryblera (chociaż jedyne co robi to zakosy i balans ciałem :P, ale Robben to samo) w lidze, w której jak przejdziesz jednego obrońcę drugi wycina cię równo z trawą.


Po pierwsze Messiego nie tak łatwo wyciąć, a przy tym robienie tego na 17 metrze jest też średnim pomysłem, szczególnie odkąd poprawił strzały z wolnego. Niemniej fenomen Messiego polega m.in. właśnie na tym, że
  • Odpowiedz
@Czajna_Seczen: Robben też mijał i wycinanie go było średnim problemem. Ale to wszystko nie kończyło się jednak pierdyliardem bramek z wolnych, tylko końcem kariery Robbena na wyspach. To może być fajne przez pierwsze 2 miesiące, ale zgarnianie dziesiątek stempli, skrobnięć i wślizgów w grudniu, gdy gra się co 2-3 dni jest średnim pomysłem. Dużo było/jest dryblerów na wyspach, ale zauważ że to raczej liga zmieniła ich, a nie oni ligę
  • Odpowiedz
@Vojtazzz:

Robben to wybacz, ale jednak zupełnie inna liga. I śmiem się nie zgodzić co do tego, kto kogo zmienia - Premier League jest bardzo różna od tej sprzed 10 lat, właśnie dzięki zaciągowi technicznie grających piłkarzy (rzecz przecież nie tylko w dryblingu). Poza tym powtarzam: Messi to nie tylko drybling.

Lepiej
  • Odpowiedz
@Czajna_Seczen: Czemu mam przepraszam nie porównywać fizyki młodego Messiego i młodego Robbena? Jedyne co ich różni to to, że jeden był ze szkła, a drugi z waty. Jeden po hormonach wzrostu, drugi po chemii

Ibrahimovic nie umie grać głową. Ma 2 metry, powinien masakrować, a nie strzelać 2 razy na sezon. To że umie coś zrobić nie znaczy że umie nią grać. Głową to umie Tim Cahill grać, a nie
  • Odpowiedz
@Vojtazzz: A Ty znowu z tym Cahillem ;) Nawet jeśli Zlatan nie umie grać głową, to rekompensuje to innymi zaletami - nie w tym jego problem.

Nie ma sensu porównywać Robbena i Messiego, bo to inna klasa zawodnika. Robben np. nie podaje, więc musi dryblować. :P Nie jest powiedziane, że w Anglii nie byłoby lekarza/fizjoterapeuty, który potrafiłby się zająć Messim tak jak w Hiszpanii i ograniczyć jego kontuzji. Po drugie,
  • Odpowiedz
@Czajna_Seczen: No bo nie lubię, jak ktoś mówi że Zlatan potrafi grać głową i próbuję udowodnić, że w moim odczucie nie umie :) Ma dwa metry, powinien głową wiązać krawaty jak każdy wysoki zawodnik. Ja wiem że ma bonus w postaci gry nogami, ale to nic nie znaczy

Ja tylko porównuję ich fizykę. Nic nie mówię o umiejętnościach. Importowano bardzo dużo technicznych piłkarzy do tej ligi, którzy dobrze się wprowadzili.
  • Odpowiedz
@Vojtazzz:

Ja wiem że ma bonus w postaci gry nogami, ale to nic nie znaczy.


No właśnie, on wsadza nogę tam, gdzie inni wsadzają głowy ;) Ibra dobrze zgrywa głową do wbiegających z drugiej linii zawodników, ale możliwe, że masz rację, że aż taki dobry w grze głową nie
  • Odpowiedz