Wpis z mikrobloga

Hah, znalazłem najlepszego mechanika.

Miałem do roboty z mojego #bmwsorka zostawiłem go znajomemu z podbazy i gimbazy z mojej małej wioski na poludniu Polski. Słyszałem, że zajmuje się samochodami - naprawy wszelakie - ok, podjechałem do niego i zauważyłem na małym placyku ma 30 samochodów, nieco się przeraziłem tą liczbą, obawiałem się, że będzie miał problemy z ilością czasu - na szczęście udało mu się znaleźć trochę miejsca po starej znajomości.

Co było do zrobienia?
- miska olejowa ciekła - okazała się uszczelka,
- mechanizm wycieraczek się zepsuł - kwestia przekręcenia odpowiednio,
- jeden czujnik hamulca zniknął - więc założył nowy,
- wymienił cały olej na nowy pełny syntetyk Castrola przy wymianie,
- zakonserwował cały spód auta,
- zdiagnozował problem z moim sprzęgłem hydro-kinetycznym, które będę wymieniał w niedługim czasie,
- wymienił mi sprężyny - jak się okazało, te które kupiłem nie pasowały więc musiał założyć stare - ale doliczam to do robocizny.

Teraz, zapłaciłem za to: 900 zł - czyli jakieś £160 - za TYDZIEŃ roboty.

Dla porównania, w Anglii rok temu robiłem następujące rzeczy:
- Klocki hamulcowe przód,
- Wymiana oleju na full-syntetyczny,
- Diagnostyka - na której nie dowiedziałem się nic, powiedzieli że auto super, a już wtedy wychodziły problemy ze sprzęgłem, miską olejową i wieloma innymi sprawami o których mi nie powiedzieli.

Dodatkowo trzymali mi auto 2 dni - po których miałem do zapłacenia sumę £260 (dla porównania 1450zł).

Nie wspomnę o tym, że ten Angielski serwis to jeden z najbardziej polecanych serwisów samochodowych w okolicy.

Jaki morał z tej historii?
Szanujcie swoich mechaników z Polski - bo Anglicy to leniwe bulwy, którym się nie chce pracować.

Mam więcej (nie)przyjemnych historii z Angielskimi mechanikami - jeśli będziecie chcieli to chętnie opowiem.

EDIT: Filmik z tego jak zachowuje się źle działające sprzęgło hydr-kinetyczne w automacie:

#samochody #motoryzacja #uk #bmw #e39
sorek - Hah, znalazłem najlepszego mechanika.

Miałem do roboty z mojego #bmwsorka ...
  • 24
@sorek: Nic nowego nie odkryłeś. W Irlandii ojcu za wymianę rozrządu w Pasku B5FL policzyli 1000eur. Po roku poznał polaka mechanika (teraz to najlepsi kumple) i on mu to zrobił za jakiś czas za 400eur :D oczywiście nie muszę mówić po czyjej wymianie auto musiało być po paru miesiącach ponownie serwisowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chory_koniu: na Imie ma Paweł, drugi numer jest do niego, jak się powołacie na Macieja Łobode to was ugości - tylko umówcie się odpowiednio wcześniej ;)

@L_u_k_as: ok, to przygotuje jeszcze pare historii na kiedyś - jest ich trochę :D

@mars83: wiesz, mnie nie boli płacić więcej - naprawdę! Mnie boli to, że jak ide do mechanika i chce by coś było zrobione, to ten mówi, że nie ma
sorek - @chorykoniu: na Imie ma Paweł, drugi numer jest do niego, jak się powołacie n...

źródło: comment_SICOLQyWS31pHWfU0341UiINbVhrVGGo.jpg

Pobierz
@sorek: z tym, że na wyspach ładują tanie gówno i kroją jak za markowe. Ile razy potrafił wymieniać zawieszenie w tym Pasku. Takie dobre. Najlepsze. Zmieniał co 5-6 miesięcy. Ojciec kupił oryginał Bilsteina (polecił to już ten znajomy) zapłacił tylko 100eur więcej niż normalnie i nie zmieniał go przez dobre 2 lata :D
Im się nie chce, robią z ludzi błaznów i myślą, że są bogami. Przyjechali mechanicy z Polski i
@sorek: ja miałem świetnego mechanika w Derby. Dobre ceny bardzo i do tego uczciwy bardzo. Mam nadzieję, że znajdę w B'ham równie dobrego Polaka.

Tak poza tym to nie gadaj cebulowo bo gadasz jakbyś nie rozumiał ekonomi a przecież rozumiesz. Usługi w Polsce były,są i będą tańsze i to bardzo, bo ludzie w UK zarabiają 3-5x tyle co w Polsce i jak wiele rzeczy będzie droższych 20-100%, tak usługi muszą kosztować
@trustME: powtarzam po raz kolejny: nie obchodzi mnie ile zapłaciłem, ale chodzi o samo podejście do sprawy którą im dałem - gość się interesował, naprawił wszystko - uwierz nie miałbym żadnego problemu zapłacić mu za tą robote 3x tyle tutaj ile wziął ode mnie w PL - problem w tym, że nikogo chętnego do tej roboty tutaj nie znalazłem.
@sorek: RK Auto Service w Derby na przyszłosć. Goście są fenomenalni i uczciwi.
Robiłem skrzynię + sprzęgło i dwumasa.
Jego robota na rachunek, ale skrzynia (łożyska+ 6bieg + synchr 5 biegu) na gębę.

6 bieg padł. Pech. Zadzwoniłem. Wziął wszystko na siebie i docisnął gościa od skrzyni żeby naprawił za free bo przecież to musi być gwarancja (minęło jakoś 1,5miesiąca). Gościu po prostu fenomenalny
@Plecakofil: wrzuciłem filmik: 'ślizga' - traci moc oraz na wolnych obrotach można słyszeć jak coś się w środku "uderza" - jak się okazało, to uderzanie to nie od rury wydechowej, tylko sprzęgło się rozsypuje.