Wpis z mikrobloga

Hah, znalazłem najlepszego mechanika.

Miałem do roboty z mojego #bmwsorka zostawiłem go znajomemu z podbazy i gimbazy z mojej małej wioski na poludniu Polski. Słyszałem, że zajmuje się samochodami - naprawy wszelakie - ok, podjechałem do niego i zauważyłem na małym placyku ma 30 samochodów, nieco się przeraziłem tą liczbą, obawiałem się, że będzie miał problemy z ilością czasu - na szczęście udało mu się znaleźć trochę miejsca po starej znajomości.

Co było do zrobienia?
- miska olejowa ciekła - okazała się uszczelka,
- mechanizm wycieraczek się zepsuł - kwestia przekręcenia odpowiednio,
- jeden czujnik hamulca zniknął - więc założył nowy,
- wymienił cały olej na nowy pełny syntetyk Castrola przy wymianie,
- zakonserwował cały spód auta,
- zdiagnozował problem z moim sprzęgłem hydro-kinetycznym, które będę wymieniał w niedługim czasie,
- wymienił mi sprężyny - jak się okazało, te które kupiłem nie pasowały więc musiał założyć stare - ale doliczam to do robocizny.

Teraz, zapłaciłem za to: 900 zł - czyli jakieś £160 - za TYDZIEŃ roboty.

Dla porównania, w Anglii rok temu robiłem następujące rzeczy:
- Klocki hamulcowe przód,
- Wymiana oleju na full-syntetyczny,
- Diagnostyka - na której nie dowiedziałem się nic, powiedzieli że auto super, a już wtedy wychodziły problemy ze sprzęgłem, miską olejową i wieloma innymi sprawami o których mi nie powiedzieli.

Dodatkowo trzymali mi auto 2 dni - po których miałem do zapłacenia sumę £260 (dla porównania 1450zł).

Nie wspomnę o tym, że ten Angielski serwis to jeden z najbardziej polecanych serwisów samochodowych w okolicy.

Jaki morał z tej historii?
Szanujcie swoich mechaników z Polski - bo Anglicy to leniwe bulwy, którym się nie chce pracować.

Mam więcej (nie)przyjemnych historii z Angielskimi mechanikami - jeśli będziecie chcieli to chętnie opowiem.

EDIT: Filmik z tego jak zachowuje się źle działające sprzęgło hydr-kinetyczne w automacie:

#samochody #motoryzacja #uk #bmw #e39
sorek - Hah, znalazłem najlepszego mechanika.

Miałem do roboty z mojego #bmwsorka ...
  • 24
  • Odpowiedz