Wpis z mikrobloga

@Wykopek_Roztropekv2: człowieku, jeszcze raz mnie obrazisz, to będę zgłaszał do moderacji. Nie wiem jak do Ciebie mówią koledzy albo rodzina, ale nie życzę sobie byś tutaj swoje negatywne doświadczenia odreagowywał na mnie.

Ad rem: czy nie widzisz, że między rokiem 1990 a 2000 wzrost był ~liniowy? Czyli nie mógł być non stop 10-12% rocznie tak jak piszesz. Doucz się, to jest oczywiste na pierwszy rzut oka.
  • Odpowiedz
@pabloooga: Nie obrażam, tylko stwierdzam fakt, jeżeli nie rozumiesz, że 10% od 1000$ to przyrost rzędu 100$, a 10% od 5000$ to przyrost rzędu 500$ i siłą rzeczy przy takim samym wzroście procentowym wykres będzie coraz bardziej pionowy, to znaczy że jesteś niezbyt inteligentny tyle.
  • Odpowiedz
@Wykopek_Roztropekv2: Rozumiem i tak po prostu jest. Ale albo dałeś z dupy wykres, który świadczy wprost coś przeciwnego dla lat 1990-2000 (zakładając że wzrost był rokrocznie, tak jak piszesz 10-12%, w tym przedziale czasowym też rosło by logarytmicznie a jest ~LINIOWO) albo coś Ci się dane dot. wzrostu Chin w Twojej głowie w tym okresie rozmijają z rzeczywistością.
  • Odpowiedz
@pabloooga: No dalej nie rozumiesz? Już ci to wyłożyłem jak uczniakowi.
Chiny miały PKB 1000$ na osobę, więc jak miały roczny przyrost 10%, to w następnym roku wykres był na poziomie 1100$, czyli wzrósł o 1/10 wysokości kratki, a gdy Chiny miały już pkb 5000$ na osobę, to wzrost 10% rocznie oznacza wzrost o 500$ czyli 1/2 kratki, a jakby miały 50 000$, to wzrost o 10% oznaczałby wzrost o
  • Odpowiedz
@Wykopek_Roztropekv2: no i weź rozmawiaj że słupem. Masz, poczytaj sobie o tych Twoich wzrostach 10-12% rokrocznie w Chinach w latach 90-2000. Proszę i nie dziękuję, zwróć zwłaszcza uwagę na dane dla lat 98-2000. Tabelka annual gdp. Czego nie jesteś w stanie pojąć w tym że gdyby wzrost w tym okresie ROKROCZNIE wynosił tyle co mówisz, to wykres byłby bardziej zakrzywiony w górę???
  • Odpowiedz