Wpis z mikrobloga

Ja wiem, że teraz tylko Bolek i Bolek ale wiecie, że obecna władza dotknęła i jest duża szansa, że tym działaniem zniszczyła naszą Polską dumę? Lata ciężkiej pracy?

#ciekawostki #konie #polityka #polskaduma #koniearabskie #niechktostoprzeczytachociaz

Jednego dnia, bez powodu odwołano ze stanowisk prezesów 2 największych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Polsce - p. Marek Trela (Janów Podlaski) oraz p. Jerzy Białobok (Michałów), są to wieloletni i bardzo zasłużeni hodowcy. Odwołano także p. Annę Stojanowską, gł. specjalistę ds. hodowli koni z ANR.

W koniach sportowych jesteśmy do kitu. Za granicą jest to biznes, u nas czasem się wychodzi na prostą.
Jednak w "arabach" jesteśmy najlepsi. Nasze konie wygrywają wszystko co jest do wygrania, osiągają zawrotne kwoty, aukcje są znane na całym świecie i nawet Arabowie kupują od nas araby.
Tyle tytułem wstępu ode mnie, reszta z bloga znajomej na którym są od razu linki do petycji różniastych:

Możemy sprzedawać konie za ceny słono powyżej miliona euro – taka sztuka udaje się jak dotąd tylko Niemcom. Konie arabskie to nasza polska renomowana marka, z której powinniśmy być dumni. Pride of Poland – polska chwała, nasza polska chluba! Zarówno Janów, jak i Michałów są rentownymi, doskonale zarabiającymi przedsiębiorstwami. Nie wymienia się zarządu prosperującej firmy! A już na pewno nie w ten sposób. Jeśli zdaniem ANR zmiany były potrzebne, powinien zostać zorganizowany oficjalny konkurs, z określeniem wymagań wobec kandydatów. Ciekawe, jakie atuty mają nowo powołane osoby w kontekście kilkudziesięciu lat doświadczenia, udokumentowanych sukcesów i doskonałej znajomości branży, które to wyrosły z pasji i serca, a nie z polityki i korzyści zajmowania stołków? Wiedza o hodowli to nie jest coś, co się zdobywa w tydzień. Składają się na nią lata nauki zdobywanej praktyką. Pani Anna Stojanowska, pan Marek Trela oraz pan Jerzy Białobok taką wiedzą niewątpliwie dysponują. Tymczasem Panią Inspektor oraz obydwu Panów Prezesów odwołano po cichu, z dnia na dzień. Ich miejsce mają zająć osoby nie bardzo mające dotąd doświadczenie z końmi…


Reportaż:
https://www.youtube.com/watch?v=cN5UjZwv0HE

Głosy zza granicy.

Jaroslav Lacina, Przewodniczący ECAHO- European Conference of Arab Horse Organizations

"Shocking news just arrived today from Poland! Most honest and serious people of Arabian Horse breeding and business Mrs.Anna Stojanowska, Mr.Marek Trela and Mr.Jerzy Bialobok have been today fired from their jobs for very speculative reasons. God bless Polish Arabians..."
n.....t - Ja wiem, że teraz tylko Bolek i Bolek ale wiecie, że obecna władza dotknęła...

źródło: comment_54pb0DtYdg2uFczBfP2J8R2JCCm7YQPO.jpg

Pobierz
  • 14
@norbw74: dzisiaj oglądałam 2h konferencji i dalej nie rozumiem czemu miałabym przestać. Głosy są tylko przeciwko odwołaniu. Ja jestem ZA polską hodowlą, a obecni ekhm zarządcy nam to tak koncertowo #!$%@?ą, że za 10 lat nikt nie uwierzy, ze taką siłą byliśmy.
@nint: Czyli wszystkie przekręty były ok. To nic, że mieli konie w doopeee a liczyła się tylko kasa.
Z tego co wiadomo to zmieniła się tylko góra. Wszyscy, którzy faktycznie zajmowali się końmi zostali.