Wpis z mikrobloga

Drodzy Mircy, czy też macie w znajomych na fb takich ludzi? Facet ma 28 lat, jako obrazek profilowy ma legitymacyjne zdjęcie z liceum, na urodziny życzenia pisze mu najwyżej pięć osób... Co chwila wrzuca na swoją tablicę jakieś suche polityczne żarty albo przemyślenia na temat polityki, których nikt nie lajkuje. Ani pewnie nie czyta. Powiecie - nie każdy siedzi po kilka godzin na facebooku, może chłopak ma po prostu prawdziwe życie offline. Niby tak, ale on te swoje teksty wrzuca prawie codziennie. Czyli jednak siedzi przed komputerem. Aha, na czas wyborów swoją profilówkę zmienił na logo partii KorWin. Jest mi go tak szkoda, że czasami mam ochotę coś skomentować, albo chociaż kliknąć "Like", ale wtedy wyszłoby na to, że popieram jego poglądy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jestem rozdarta.
#feels
M.....a - Drodzy Mircy, czy też macie w znajomych na fb takich ludzi? Facet ma 28 lat...

źródło: comment_N4Z8mJQxokrdemrc0Yb7H9ggulRVhm0g.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@Marbarella: Trochę w sumie podobnie do mnie - na fb mam chyba tylko jakieś spoty Krula z wyborów, w życiu nikogo do znajomych nie zaprosiłem- sami wysyłają prośby o dodanie, jak z kimś w życiu nie gadałem, tylko znam z widzenia, to odrzucam. Nawet konta sam nie zakładałem, tylko raz na studiach zostawiłem kompa zalogowanego na pocztę na gmailu kumplom i śmieszki założyli z polubionymi jakimiś Bieberami One Direction i innym
  • Odpowiedz
@Marbarella: mi dokładnie 0 osób składa życzenia urodzinowe bo usunąłem datę urodzin na fb, sam też nikomu nie składam życzeń (w rzeczywistości w sumie też tylko najbliższsi znają datę urodzin). Na fb wrzucam czasami jakas politykę, przemyślenia i post o linuxie/technologii to też może 3 osoby skomentuja.

Nie wydaje mi się, że to wyznacznik przegrywu :). FB jest zorientowany na inny content
  • Odpowiedz
@Marbarella: kurde, sprawdziłem ile osób mi złożyło życzenia na tablicy przy ostatnich urodzinach: 8 xD
Z roku na rok coraz mniej składa, ale teraz ci bliżsi składają prywatnie na czacie, albo zadzwonią. A ja raczej nikomu nie składam przez fejsa to też nikt się nie rewanżuje :P I tak z roku na rok coraz mniej.
  • Odpowiedz
@Marbarella: też mam takich znajomych na fejsie. Einstein by powiedział: po co robić coś tak samo, skoro wiadomo jaki przyniesie efekt? Imho wydaje mi się, że każdy, bez różnicy ma wewnętrzną potrzebę #atencja. Choć na chwilę i Ci ludzie też na to liczą. Niestety odbijają się jak gówno od brzegu, bo jak już wspomniał @zerozero7, FB jest zorientowany na inny content w kontekście Wall'a. Na szczęście są grupy tematyczne,
  • Odpowiedz