Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem (po raz drugi po wpadce z zhackowaną wersją z soboty) #linuxmint.
I widzę, że mam z nim pewien problem (w sumie ten sam, który występował w Ubuntu 15.04) - po kilku - kilkunastu minutach, przy załączonym #kodi komputer po prostu zawiesza się. Problem nie występował jedynie przy zainstalowanym kodibuntu...

jakieś pomysły?


#linux
  • 13
@Synekdocha: niestety system wywalony (kodibuntu), więc nie mam jak...
największe różnice :
kodibuntu - xfce(chyba)
mint - cinnamon (fork gnoma o ile kojarzę)
ubuntu-unity

w kodibuntu odpala się albo kodi albo xfce. na raz nie można...

tyle różnic.
@husky83: sterowniki od karty. kiedyś miałem ten problem, nagle rozmywał się ekran jak śnieżenie w tv i zastygał. Dotyczył on chyba ATI, zainstaluj jakieś inne, nie pamiętam ale jak wpiszesz model karty linux graphic card problem drivers powinno się coś znaleźć.
Chyba Mesa się nazywają
@a8110aac8b: @Zarzad_Powierniczy: O sterownikach jakoś nie pomyślałem, ale dzięki za trop. U mnie jest to lekka i tania maszynka typowo pod media center, w środku siedzi Celeron J1900 z wbudowanym intel HD, muszę się rozejrzeć za jakimiś sterownikami...

Ja to nie pomoże - memtest, a jak to też nic nie wykaże - zwykły zasilacz na miejsce tego cuda na 12V ;-)
@Zarzad_Powierniczy: @a8110aac8b: nowych sterowników za nic nie mogę zainstalować.. wywala cały czas, że dystrybucja nie wspierana.
Co ciekawe, włączyłem Heaven benchmark i ten pochodził dwie godziny i go wyłączyłem. Włączyłem Kodi - kilka minut i zawieszony.

Zauważyłem, że system zawiesza się w dwóch przypadkach -KODI i youtube (przez firefoxa, innej przeglądarki jeszcze nie testowałem)..

Nie sprawdzałem jeszcze wyłączenia akceleracji w KODI, a może to jest przyczyną...