Wpis z mikrobloga

Konfiguruję projekt dla #backbone w #phpstorm. W edytorze nie ma oficjalnego wsparcia dla backbone. Zainstalowałem więc backbone-DefinitelyTyped czyli definicje dla TypeScript. Lepszo to niż nic, ale trochę irytujące są warningi np. przy metodzie .extend(), że "Private member is not accessible", co oczywiście jest nieprawdą.

Czy znajdę gdzieś definicję dla "czystego" #js? Przeszukałem pół internetu i nic nie znalazłem.

#webdev #javascript #programowanie
  • 5
@rozdajozadarmo: Więc tak:
1. Nie musi być oficjalnego wsparcia, PHPStorm stara się wnioskować i zgadywać co może być użyte w danym miejscu, choć nie zawsze mu to wychodzi
2. "Definicje" dla czystego JS mogą być np. adnotowane czymś co się nazywa JSDoc. PHPStorm obsługuje takie definicje, ale nie wiem czy, w przeciwieństwie do DefinitelyTyped, jest jakieś centralne otwartoźródłowe repozytorium ze zbiorem takich definicji
3. Coś musiałeś schrzanić z tym TSem, że
1. Nie musi być oficjalnego wsparcia, PHPStorm stara się wnioskować i zgadywać co może być użyte w danym miejscu, choć nie zawsze mu to wychodzi

Tak. Do tego wystarczy mu zwykły plik źródłowy. Ale takie podpowiadanie składni jest dalekie od doskonałości.

2. "Definicje" dla czystego JS mogą być np. adnotowane czymś co się nazywa JSDoc. PHPStorm obsługuje takie definicje, ale nie wiem czy, w przeciwieństwie do DefinitelyTyped, jest jakieś centralne otwartoźródłowe repozytorium
rozdajozadarmo - > 1. Nie musi być oficjalnego wsparcia, PHPStorm stara się wnioskowa...

źródło: comment_0jybmtLOlHGUT2Bl6fpb9N3wN5t7cgeC.jpg

Pobierz
@taximan: za dobrze mi z phpstorm żebym zmieniał IDE. Zobaczę jednak z ciekawości.

// edycja
Ten visual studio code to edytor w stylu Sublime (a bardziej Atoma czy Brackets), to nie jest zamiennik dla phpstorm. Przez dłuższy czas używałem Sublime, ale na dłuższą metę to nie jest rozwiązanie. Gdy próbuje się z niego zrobić IDE to tracimy największą zaletę tego edytora - lekkość.