Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #mechanika #bababuduje - dziś wyjątkowo psuje samochód

Coś coś się popsuło więc powtórzę jeszcze raz. To jest #!$%@? dramat.

Wołam ludzi z poprzedniego wpisu może są zainteresowani dalszym diagnozowaniem.

@Nemezis_
@artur1792
@mickovsky

Postanowiłem zmierzyć rezystancję czujnika obrotu wału. Nie pokazało nic, pomyślałem że coś źle robię. Akurat nissan wszedł w tryb "buta do podłogi i max 1,2k rpm". Odpiąłem czujnik położenia i pyk, check engine, furka mocniej klekocze ale trzyma obroty i wkręca się elegancko. Nie gaszę fury i podpinam czujnik, kontrolka silnika gaśnie ale szanse na przekroczenie 1,2k obrotów razem z nią. Wyciągam czujnik i widzę to co na zdjęciu. Pęknięty i mocno uderzony. Mam Cię bity kondonie.

Myślę że nie ma co dalej szukać usterki. Potem poszukam przyczyny chociaż wątpię żebym ją znalazł. Niestety ceny tych czujników to kwoty rzędu 400zł (nowy), a ja ten samochód wyceniam na 1k zł gdyby był sprawny.

Serce mi krwawi, a oczy łzawią.
bababysiejednakprzydala - #mechanikasamochodowa #mechanika #bababuduje - dziś wyjątko...

źródło: comment_DFJK95EZHsdDZzYP7A6DAYDOcDATxWmi.jpg

Pobierz
  • 12
@baba_by_sie_jednak_przydala: jak tam masz przepustnice? tzn jak sterowana? jak miałem w aucie z elektrycznie sterowaną przepustnicą to też miałem taki problem, że po odpaleniu gaz w podłogę, a auto ledwo jechało albo gasło, wszystkie czujniki sprawdzane i były dobre, a jak się okazało winą był akumulator, chociaż żadnego problemu z odpalaniem w zimę nie było, żeby podejrzewać, że akumulator do zmiany akumulator. Po zmianie aku wszystko dobrze
@baba_by_sie_jednak_przydala: dla pewnosci musial bys sprawdzac oscyloskopem ale poszukal bym na teoim miejscu uzywki, pewnie wyrwiesz za max 100zl i jezeli to tylko to to szkoda zlomowac auta.

@artur1792: to wyglada jak przepustnica ale nie pelni tej samej funkcji wiec nie plec bzdur, to cos to jest klapa gaszaca odcinajaca doplyw powietrza gdy przekrecasz stacyjke aby zgasic silnik
@WiewiurPL: Co pan zrobisz, nic pan nie zrobisz :D
@artur1792: No mają, ale te przepustnice oprócz motylka nie mają za wiele wspólnego z tymi benzynowymi. Taką przepustnicę to i ja mam :D
@mickovsky: No niestety nie mam jak spiąć pod oscyloskop. Będę szukał używki, a furka nie pójdzie na złom bo od biedy na trasy tak mogę latać hehe Powyżej 2krpm leci normalnie, jak się nagrzeje do 90 stopni
@artur1792: i co z tego wynika? ludzie mowia na to przepustnica ale ona nie dziala jak w benzynie. wsadz tam reke do dolotu, dodawaj gazu i gwarantuje ci ze ani drgnie a jak zgasisz silnik to ci przytnie place bo ona ma tylko odciac doplyw powietrza, jest tez po to aby nie doszlo do sytuacji ze silnik ci sie rozbiega jak zassie oleju z turbiny, mozna to np programowo usunac ze