Wpis z mikrobloga

@KeyserSoze: nie będę sie upierać, w takim razie mój błąd ;) Tak naprawdę nie sądzę żeby był agentem ale logika PiS jest właśnie taka i gdyby iść nią dalej to można wysnuć wniosek że był. A z kolei wg tej logiki Korwin jest "ruskim agentem" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszyscy to agenci. Putin płaci prawakom w Europie, to jest pewne,
@teren: Zamykanie się w schematach agent- nie agent to jest uproszczenie nie wyjaśniające sprawy. Sprawa z Bolkiem to jest element większej całości, niezbędny do zrozumienia tego jak dokonała się przemiana w Polsce i jakie są jej konsekwencje.

np. w 89 roku do Polski przyjechał Regan senior. Poparł Jaruzelskiego w wyborach na prezydenta. Przy założeniu, że przemiany w Polsce są efektem porozumienia Stanów Zjednoczonych i Rosji - współpraca Lecha Wałęsy z SB
Zamykanie się w schematach agent- nie agent to jest uproszczenie nie wyjaśniające sprawy. Sprawa z Bolkiem to jest element większej całości, niezbędny do zrozumienia tego jak dokonała się przemiana w Polsce i jakie są jej konsekwencje.


@KeyserSoze: akurat tu się zgadzam z tym że jak napisałem tutaj
http://www.wykop.pl/link/3022335/#comment-34666955
elity obu stron się dogadały kosztem zwykłych ludzi po obu stronach wg mnie powinno to wyglądać zupełnie inaczej. Zwykli ludzie szeregowi członkowie PZPR
Jesteśmy w Nato i w Unii i chwała za to Wałęsie


@KeyserSoze: Tak w zasadzie to w momencie, w którym rząd Olszewskiego zadeklarował chęć wstąpienia do NATO i pociągnięcia kraju na Zachód (Rosja wciąż chciała widziec Polskę na wysokości swoich butów) Wałęsa wyskoczył, ku ogólnemu zmieszaniu, z pomysłem utworzenia NATO-bis - obejmującym kraje Europy Środkowej, co było dla Rosji korzystniejsze. No więc z tą wdzięcznością dla Leszke za bycie w sojuszu
@teren: No ale się nie dogadali i miało to swoją przyczynę. Między innymi w postaci roli i zachowaniu Wałęsy po 89 roku i tego jak te elity PZPR i "solidarności" (przenikniętej przez SB) się dzięki niemu bezkarnie rozpanoszyły w Polsce. Tylko rząd Olszewskego gwarantował lustrację i zapobiegnięcie dojścia do władzy ludzi, którzy się uwłaszczyli kosztem tych zwykłych ludzi, którzy bez żadnej skazy w życiorysie walczyli z komunizmem - a zostali na wiele
@mehen: To jest w ogóle ciekawa sprawa. Bo Leszke był raz za, raz przeciw i tak się to zmieniało a mitów urosło od groma na ten temat. Dla mnie to tylko świadczy o tym, że był rozgrywany przez różne strony i różni ludzie mu różnie doradzali. Późno bo późno w `93 ostatnie radzieckie wojska wyszły, a później w końcu trafiliśmy do NATO. To oczywiście nie zmienia tego, że warto rozwikływać te
@KeyserSoze: Moim zdaniem był rozgrywany przez jedną, bardzo указанный stronę, tak patrząc po tym, kto miałby w tym największy interes. Zrobił dym, po czym bezpiecznie wycofał się rakiem jak zobaczył że nic z tego, a potem po swojemu zaprzeczał. Obecnie też powstają, na gorąco, rózne wersje jego "współpracy", jak sie sprawa teczek rypła. To nie jest jakiś geniusz taktyczny, jak sam chciałby wierzyć, to jest prosty cwaniaczek. Nauczył się jednej strategii
@KeyserSoze: ja się z tym generalnie zgadzam tyle że nie podzielam wiary w Olszewskiego czy PiS. Raz że mają autorytarne zapędy a do tego są tacy sami jak reszta. Np piszesz, że nie są umoczeni, to kompletna nieprawda, PiS co prawda rządził Polską tylko przez 2 lata ale w samorządach są od dawna i tak samo są częścią tego co kiedyś nazywali "układem". Piszesz o Morawieckim. Morawiecki siedział w radach nadzorczych
@teren: Nie da się prześwietlić i kontrolować wszystkich ludzi, stąd nawet sobie nie zawracam głowy samorządami. Ale zwraca na to uwagę chociażby Gadowski i jestem przekonany, że z tym się będzie walczyć, a nie umacniać jak to robił chociażby PSL do spółki z PO. Swoją droga warto raz na tydzień go sobie zapodać http://www.wykop.pl/link/3027369/gadowski-miejsce-polski-we-wspolczesnym-swiecie/

Co do ufności wobec PIS to ja też uważam, że oni wszyscy powinni pójść do kosza i
@KeyserSoze: > Nie da się prześwietlić i kontrolować wszystkich ludzi, stąd nawet sobie nie zawracam głowy samorządami.
no właśnie.. a tam czasami jest największa patologia

Swoją droga warto raz na tydzień go sobie zapodać http://www.wykop.pl/link/3027369/gadowski-miejsce-polski-we-wspolczesnym-swiecie/


co do "miejsca Polski we współczesnym świecie" to

Stosunki Polski z innymi krajami wyjaśnić można za pomocą teorii zależności Furtado czy Wallersteinowskiej analizy systemów światów. Całkowita zależność Polski od szybciej rozwijających się państw sytuowała ją zawsze
@teren: Ty się skupiasz na gospodarce, teoriach finansów i filozofii. Ja mówię o służbach i wywiadzie. Petru to pachołek tych służb i prędzej czy później dojdzie się do tego tak samo jak do Bolka.