Wpis z mikrobloga

#mirki szukam #ksiazki do poczytania i mam problem bo nie wiem czego dokladnie szukam. Lubie ksiazki w stylu Malej Ksiezniczki, Tajemniczego Ogrodu, Ani z zielonego wzgorza, Godziny pasowej rozy, Zloty kompas tez byl super. Uwielbiam takie klimaty chociaz wolalabym uniknac romansidla. Lubie jakies niesamowite, basniowe przygody, wplatana magie i akcje rozgrywajaca sie w dawnych czasach. Macie co polecic albo rade gdzie szukac podobnych tytulow? Pytanie chyba glownie do #rozowepaski . #literatura #fantastyka #fantasy #czytajzwykopem
  • 18
  • Odpowiedz
@Konata: Gaiman i jego: "Gwiezdny pył" "Księga cmentarna" "Ocean na końcu drogi". Gwiezdny pył idealnie wpasowuje się w podane kryteria. Dwie pozostałe mają podobny klimat ale dzieją się współcześnie. Reszta jego powieści jest ciut mniej baśniowa.
  • Odpowiedz
@Konata: Jeśli "Tajemniczy ogród", to też "Mały lord" powinien Ci się spodobać. Poza tym zbiór baśni "Bajarka opowiada". Są opowieści L. M. Montgomery, mało znane, a urocze. Może też "Pollyanna"? A "Narnia"?
  • Odpowiedz
Konata: oprócz wspomnianego juz wyżej malego lorda polecam też zaginionego księcia tego samego autora.
W klimatach basniowych również utrzymana jest "Corka czarownic". A czytałas "opowieści z Narnii"?
Również polece "polyanne",podobnie jak @measure,także powieści Montgomery-nie tylko cykl o Ani, ale i "emilke z księżycowego nowiu","pat ze srebrnego gaju" czy"blekitny zamek".Urocze, ładnie napisane i z niepowtarzalnym klimatem tworzonym przez autorke.
Dalej -Może " małe kobietki"?również bardzo ładna książka :)
Być może spodobają Ci
  • Odpowiedz
@agaja: "Błękitny zamek" jest naprawdę wyjątkowy, a warto też potem przeczytać oryginał po angielsku :) Pozostałe L.M. Montogomery - popieram! Też myślałam o "Jeżycjadzie", ale nie wypisałam, bo brak baśniowości - skoro jednak obie o tym pomyślałyśmy, to polecam i to. Tak samo Jane Austen (i może siostry Bronte?). Widzę, że mamy bardzo podobne półki z dziewczęcą literaturą ;) @Konata
  • Odpowiedz