Wpis z mikrobloga

Co mogę robić źle, że robiąc wyciskanie na klatę albo ćwiczenia na plecy mam wrażenie że najbardziej pracują bicepsy? Wyciskając staram się "czuć" mięśnie klatki piersiowej ale i tak zdecydowanie pierwsze męczą się bicepsy i to samo jeśli idzie o plecy. Nieco lepiej jest jak robię hantlami leżąc. Czegoś nie ogarniam?

#mikrokoksy #poczatkujacy
  • 9
  • Odpowiedz
@SprawdzamInformacje: przed rozpoczęciem wyciskania, leżąc podciągnij się pare razy do sztangi - fajnie wyczuwa się plecy + dogrzewa mięśnie ramion. Ściągnij łopatki i rób pełne, głębokie powtórzenia, szczeólnie skupiając się żeby klatka była wypięta kiedy dotykasz ją sztangą. Nie wypuszczaj też barków w fazie ekscentrycznej ruchu.
  • Odpowiedz
@Ch-jogromPL: Rzeczywiście tutaj może tkwić problem, dzisiaj albo jutro będę na siłowni to sprawdzę + pójdę też za radą @arkagham. Ruchy robię od samej klatki piersiowej niemal do pełnego wyprostu.

@koniarek: Jak wygiąć w pół? Chodzi jakby o nacisk nadgarstków do zewnątrz?
  • Odpowiedz
  • 1
@SprawdzamInformacje: Jeżeli męczą ci się bicepsy podczas wyciskania, to znaczy, ze robisz wiosłowanie. ;)
A tak poważnie, to nie wiem jakim cudem mogą pracować bicepsy, może chodziło ci o tricepsy? Wtedy szerzej chwytaj sztangę.
  • Odpowiedz
@Moav: Trzymam wystarczająco szeroko na 100% i chodzi o bicepsy :p Klatka też pracuje, ale nie umiem jej zmęczyć, bo wcześniej by mi padły bicepcy i przednie naramienne barku (chyba tak się to nazywa). Chyba problemem jest nie wypychanie klaty i trzymanie łopatek razem, myślę że to powinno pomóc.
  • Odpowiedz