Wpis z mikrobloga

kwestia składni (wcięcia zastępują bloki klamrowe) i to właśnie dzięki nij w pythonie trudno jest napisać #!$%@? kod


@adiqq: Ale #!$%@? kod to nie tylko wcięcia. Jak ktoś nie umie rozgraniczyć odpowiedzialności albo poziomów abstrakcji, to wcięcia niezbyt pomogą.
@adiqq: nie pilnuje wcięć, bo pilnują się same ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc kod też wygląda świetnie.

Usuń wszystkie wcięcia z kodu w pajtonie i wklej ponownie do IDE, ciekawe co zinterpretuje.
@GotoFinal: nigdy nie miałem problemów związanych z wydajnością. A jeśli robisz super #!$%@? zaawansowane rzeczy wymagające #!$%@? szybkości, to sobie zrobisz pythona tak, żeby działał szybko.

Co ty chcesz ręcznie pilnować z wcięciami? Z tym nie ma żadnego problemu, nigdy nie miałem. A klamerki to kolejna rzecz, której musisz ręcznie pilnować, kod zasrany i musisz uważać, żeby klamerka ci nie zniknęła.
@LOLWTF: klamerka znikneła? to się raczej nigdy nie zdarza, a spacje zgubić bardzo łatwo, można np wkleić kod na jakiś portal gdzie użytkownicy dalej nie mogą doprosić się poprawnego formatowania kodu.
I klamerek musisz pilnować aż 2, wcięć? w każdej pier.. linijce. Jak dobrze że nie zaczynałem od tego nauki bo bym się powiesił.
@adiqq: np kopiując kod z wykopa by zobaczyć o co ktoś pyta i jak to działa, wolę oczywisty zapis gdzie jak chce to mogę dostać kod nawet w 1 linijce i bez problemu go sformatować, niż cały czas ręcznie dbać o biedne spacje.
A jak chcesz skopiować fragment kodu, z 1 miejsca kodu do drugiego, a wcięcia się nie zgadzają, od razu robi się ciekawiej! Na szczęście tutaj dobre IDE pewnie
@GotoFinal: @LOLWTF: P.S. znam jedną z większych polskich firm której produkt jakiś czas temu wykupiła firma z Kalifornii. O dziwo projekt był w pythonie, o dziwo cały projekt bazował na operacjach które trwają ułamki sekund (RTB jeżeli kogoś interesuje), o dziwo polski soft w pajtonie był jednym z najlepszych i najszybszych.

@GotoFinal wybacz stwierdzenie, ale twoje argumenty są z dupy. Mamy 2016 rok i jest od #!$%@? pastebinów które zapewniają
@GotoFinal: nie rozumiem, o co chodzi z tym wklejaniem kodu... ale gubienie spacji się nie zdarza. Po prostu. Przy pisaniu kodu nie ma jak i kiedy zgubić, przy wklejaniu IDE od razu powie, jak coś jest nie tak.

@DiKey: a co z nimi nie tak? :P wiem, co nie tak z func (nie ma czegoś takiego), ale reszta? :P W każdym języku są jakieś słowa kluczowe.

@adiqq: u mnie
@LOLWTF: @adiqq: Nie, wybieram język gdzie bez IDE da się spokojnie pisać, który nie polega na znakach które są ignorowane przez wiele softu.
I sam podałeś argument z dupy że klamerki da się zgubić.

Byłem zmuszony pisać w pajtonie przez jakiś czas i masakra, pilnowanie tych spacji.... nigdy więcej.
A twoje "znam" bez źródeł średnio mnie interesuje, bo takich historii jest masa o każdym języku :D
Ale i tak, dalej
@GotoFinal: nie pracuje tam i nie śledzę projektu, więc jako osoba zewnętrzna nie będę udostępniał informacji których nie pozwolono mi udostępniać.

IDE da się spokojnie pisać


zrobić kilka spacji to rzeczywiście problem nie do przeskoczenia. poza tym jak trzeba wbić gwóźdź to idzie się po młotek (niekoniecznie potrzebne tu IDE, ale podstawowy edytor z wsparciem języków jak N++ czy Sublime).

@DiKey: http://stackoverflow.com/a/21125305 nie wiem na ile jest to utrzymywane i