Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki :)
chciałabym w końcu siępochwalić i wysłuchać obiektywnej oceny mojej pracy:
wraz z otwarciem nowej działalności chciałam (musiałam) mieć własną stronę internetową, a że nie było funduszy na kupienie gotowej www, na szybko poduczyłam się trochę html i css :)
I tak o to powstała w kilka dni moja pierwsza w życiu strona internetowa: www.fotoptaszek.pl

Grafiki urodziły się w Corelu, a strona jest idealnym odwzorowaniem tego, co urosło w mojej głowie (miało być właśnie tak wesoło, trochę retro, nic nie jest przypadkowe ;) ).
Bez żadnych szablonów, bez gotowych grafik, bez doświadczenia, wszystko od zera, w poczciwym "kompozerze" :)
Na bieżąco również nauka pozycjonowania SEO i tworzenia odpowiednio podstron (natychmiastowe efekty w googlach przy wpisaniu odpowiednich fraz, o które mi chodziło) :)
Animacje przy pomocy CSS-a (na telefonie nie działają, ale stronka jest dobrze widoczna);

Czekam na jakieś komentarze, bo strasznie mnie cieszyło tworzenie tego typu prostej stronki. Tak bardzo, że mam ochotę na więcej.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tym razem myślę sobie o pewnym "świeżym" i minimalistycznym projekcie :)

#pierwszastrona #css #chwalesie
  • 22
@Surfer328: @garsi: @MarianKolasa:
dzięki za uwagi :) chociaż moje piękne wąsy bardzo się smucą :( haha :)
a przeszkadzają one Wam jako "znawcom internetów", czy jako potencjalnym klientom? Miały być śmieszne i niespotykane (w zasadzie rzadko idzie spotkać strony ze zmienionymi kursorami, a to miał być taki celowy trick, który spowoduje, że strona zapadnie na dłużej w pamięci konsumenta; że ktoś sobie "przyłoży" je do ptaszka, albo do zdjęcia)
@uisybz: po prostu dużo ciężej się "dzięki" nim obsługuje stronę. Gdybym przeglądał konkurencję i miał wrócić po kilku dniach, to te wąsy byłyby już wystarczającym powodem, żeby nie wpisywać ponownie nazwy firmy w wyszukiwarce
@uisybz: Grafika 'ptaszka' w stopce i nagłówku jest zachęcająca. Przewijające się zdjęcia wyglądają tandetnie. Text-align: center; na całej stronie kłuje w oczy. Brak RWD - duża wada. Niekonsekwentne odstępy pomiędzy elementami (sprawiają wrażenie, że wszystko jest przypadkowo 'nasrane' - poczytaj sobie o gridach i się zastosuj).

w zasadzie rzadko idzie spotkać strony ze zmienionymi kursorami, a to miał być taki celowy trick, który spowoduje, że strona zapadnie na dłużej w pamięci
@uisybz: Polecam przerzucenie obrazków z białego tła na przeźroczyste, W "Gadżety" za dużo tekstu. Tabelka w "Oferta" Ci się rozjechała - niech ona faktycznie będzie tabelką, a nie po jednej kolumnie z poziomymi paskami. W stylach tabeli da się włączyć tylko górne/dolne obramowanie i polecam tak zrobić. Obrazki na stronie "Balony" kojarzą mi się strasznie z podręcznikami z podstawówki - kontrastują na minus z eleganckim ptaszkiem w stópce. Jeżeli masz np.
@rbielawski: nie zniechęcam się :) każda uwaga jest dla mnie cenna, w końcu to nie ja wchodzę na swoją stronę, tylko obcy ludzie :)

Tekst rzeczywiście do ułożenia, wcześniej się na tym nie skupiałam, choć trochę raziło w oczy; kursor widzę też przegłosowany; ruchome zdjęcia są tandetne bo są ruchome? Czy po prostu je wywalić? :)

Zdaję sobie sprawę, że niektóre reguły mam przestarzałe :) SEO - bardziej mi chodziło o
@TrochePowagi:

1) obrazki miały być przezroczyste, ale png zajmuje kilka razy więcej pamięci niż jpg - jeśli rzeczywiście nie spowolni to ładowania strony to zmieniam bez namysłu (tak było w założeniu); NIestety wbrew pozorom nadal wiele osób korzysta z mega wolnych łączy/przeglądarek...
2) nie wiedziałam, że tabelka może mieć tylko górne i dolne obramowanie, dlatego kombinowałam z liniami

---

;) - tak, wiem, że są rozjechane...
3) obrazki balony - usługa
@uisybz: Może lepiej dorzucić slider zamiast przewijających się obrazków i dać ich mniej? Poza tym nie polecam takich zabiegów: http://i.imgur.com/GRbM9Lq.png Do tego nazewnictwo w HTMLu - id i class mają za zadanie opisać czym jest dany element, a nie jak go wyświetlać, stąd nazwa "zdjęcia" jeszcze ujdą, ale już na przykład "text" albo "przezroczystosc" nie za bardzo. Do tego nie polecam osadzania styli wewnątrz dokumentu - te w nagłówku (w