Wpis z mikrobloga

@ArcziMiszcz: jak robisz duże to wyjdzie Ci z 20 może (one bodajże mają 3.5 czy 4 cm średnicy), ale ja robilam małe (2.5 cm) i z 1.5 porcji wyszło 89 muffinek :)
  • Odpowiedz
@happyloverboy: ale czemu jesteś niemiły? Rozpoczales dyskusje, okej, przecież się nie kloce. Zadalam pytanie a Ty odpowiadasz ironicznie. Jeżeli masz coś do powiedzenia to udziel mi rady, chętnie posłucham :)
  • Odpowiedz
@kote: udzieliłem rady iż muffinki robi sie z ciasta biszkoptowo-tłuszczowego, na prawde nie chciałem byc niemiły, przepraszam, fajnie ze sie starasz, na serio doceniam każdą osobę, która potrafi zrobic cos własnoręcznie, moze troche źle to zabrzmiało, nie miałem nic złego na myśli, spróbuj rożnych przepisów i daj znac, ktore według Ciebie są najlepsze, bo to jest najważniejsze, o gustach się nie dyskutuje :-*
Buźka :-)
  • Odpowiedz
@happyloverboy: Hej! Po naszej dyskusji na temat muffinek zrobiłam research :D począwszy od tego, czym chsrskteryzuje się ciasto biszkoptowo-tluszczowe a kończąc na różnicach między babeczkami a muffinkami. No i generalnie internety mówią, że ciasto o którym mówisz ma być ubijane. Dodatkowo, znalazłam fajne porównanie, że babeczki, czyli 'cupcakes' to zminiaturyzowane ciasto, a muffinki to zminiaturyzowane chlebki. Wszędzie piszą, że babeczki mają właśnie takie ciasto o jakim wspominasz, natomiast cechą muffinek jest
  • Odpowiedz