Wpis z mikrobloga

Przy wyjeździe z opolskiego WORD-u konieczny jest ręczny? Jak to wygląda na innych skrzyżowaniach gdzie auto minimalnie stacza się, mogę sobie trzymać zwykły hamulec? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawojazdy #opole
  • 30
  • Odpowiedz
@literak: Pamiętaj tylko, że wystarczy tylko szarpnąć, aby podciąć i potrzeba odpowiedniej prędkości ;)
Jeśli masz tylny napęd, to wtedy bez ręcznego też możesz efektownie wyjechać ;)
  • Odpowiedz
@marvin7: Często nie spuszczałem tego ręcznego do końca, poza tym jak byłem na teorii, widziałem jak ludzie wyjeżdżali z tamtej bramy. Wydaje mi się że przy skręcie w prawo może mi zabraknąć miejsca do wytracenia prędkości, a przy ruszaniu z ręcznego nigdy tego nie czuje.
  • Odpowiedz
@literak: Bo w Tarnobrzegu wyjazd z WORD jest tak stromy, że w sumie to taki drugi test ruszania pod górę po placu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W tak stromych podjazdach raczej bym używał ręcznego na egzaminie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@literak: a jak pojedziesz w trasę, to też tak będziesz pytał o każde skrzyżowanie? Ruszanie z ręcznego to podstawowa umiejętność, więc jeśli tego nie potrafisz to lepiej sobie to poćwicz.
  • Odpowiedz
@Czerwona_Rzodkiewka: umiem, niezbędne przecież do wykonania górki na placu. Ale przy wyjazdach (wordowski) szczególnie w prawo gdzie trzeba od razu kręcić kierownicą może być ciężko bo niezbyt panuje nad prędkością po spuszczeniu ręcznego.
  • Odpowiedz