Wpis z mikrobloga

#syria #media #rosja #wojna

-Turcy ostrzeliwują Kurdów i Asada, ten drugi odpowiada ogniem
-premier Turcji daje ultimatum Kurdom
-wszyscy to ultimatum mają gdzieś i nadal prą naprzód
-Rosjanie ogłaszają alarmowe manewry w POW i przerzucają lotnictwo na Krym
-Irański MON jedzie do Moskwy celem omówienia spraw wojskowych
-gorąca linia Putin Obama
-w polskich mediach pogoda dla narciarzy
  • 56
  • Odpowiedz
@gangsteris: Rosja to faktycznie stan umysłu. chcą prowadzić wojnę na 2 fronty? powodzenia. jak dlamnie może nawet dziś sie zacząć bo dość mam tego głupiego narodu.
  • Odpowiedz
Rosja nie jest słaba jak ją malują nasi nadworni komentatorzy.

Mało jest państw których stać na projekcje takiej siły.


@gangsteris: Korea Północna też robi takie projekcje, bo to charakterystyczne dla tego typu państw, aby o nich myślano, że są silne.

Ryba psuje się od środka.
  • Odpowiedz
@JestemPsem: Większych bredni dawno nie czytałem. Czy korea północna w ostatnich dajmy na to 50 latach wysłała gdzieś swoje wojska czy tylko macha szabelką i wystrzeli rakietę raz na kilka lat?. Wielka mi projekcja siły

Jak to się ma do Rosji która atakuje cele odległe o 1000 km pociskami manewrującymi czy też używa do tego bombowców. O bombach kierowanych nawet nie wspominam.
  • Odpowiedz
@gangsteris: To może inaczej. Chiny nie muszą wysyłać swoich bombowców, żeby pokazywać, że są silne.
Teraz rozumiesz? Rosja MUSI to pokazywać, bo wewnętrznie jest dupa straszna, wszystkie wskaźniki ekonomiczne to pokazują.
  • Odpowiedz
@JestemPsem: Powiem tak. Będą jeść chleb ze smalcem, ale na pociski manewrujące pieniądze się znajdą. To że są słabi ekonomicznie nie idzie to w parze z ich potęgą militarną, ot taki rosyjski paradoks.
  • Odpowiedz
@Kristof7: Jeszcze nie idzie. W wypadku konfliktu w tych rejonach może podnieść ich cena ropy ale...
Skoro konflikt + słaba gospodarka straty w sprzęcie bedą spore, pieniędzy zacznie brakować na kolejne zakupy. I wtedy już zacznie się to odbijać na ich sile.
  • Odpowiedz
@gangsteris: Można prosić o jakieś źródła, a najlepiej jakiś podcast/video omawiające sytuację i wydarzenia, które opisujesz? Tylko nie mówię o jakimś onecie.Tematem interesuję się tylko pobieżnie ale wygląda to rzeczywiście na coś poważniejszego.
  • Odpowiedz
Mało jest państw których stać na projekcje takiej siły.


@gangsteris: No i wlasnie caly dowcip polega na tym ze Rosje tez nie za bardzo na to stac ;)
Z jednej strony kazdego dnia puszczaja z dymem (i to doslownie) miliony dolarow a z drugiej zaczynaja wycofywac pieniadze ze sluzby zdrowia, edukacji czy projektow infrastrukturalnych.

ZSRR tez sie dal wpuscic w latach 70-80 w "projektowanie sily" za wszelka cene i szczesliwie dla nas skonczylo sie rozpadem ZSRR i utrata kontroli nad
  • Odpowiedz
@gangsteris: teraz mirki widzicie dlaczego wywolano "Majdan" i dlaczego chcieli odciac Rosje od Krymu. Twierdze tak od 2013 roku. Zreszta nie tylko ja. wystarczylo poczytac co na ten temat mowi byly doradca prezydenta USA.
  • Odpowiedz