Wpis z mikrobloga

Widziałam dziś kobietę w zaawansowanej ciąży, która szła z fajką w ręce. tak mi ciśnienie skoczyło, ze prawie wjechałam w dupę gościowi przede mną.
PRZYMUSOWO bym takie palące ciężarne zamykała w ośrodkach,w których byłyby ZMUSZANE do utrzymywania zdrowego trybu życia. bo swoje zdrowie możesz rujnować tępa dzido, ale wara ci od zdrowia dziecka.

to jest takie słabe, niektórzy dobrzy i odpowiedzialni ludzie w ogóle nie mogą mieć dzieci, a taka karyna zaciąży gdzieś w kiblu w dyskotece, pali i pije podczas ciąży i później biedne dziecko ma przerąbane od samego początku, bo się rodzi chore albo z deficytami. i to wszystko z winy matki-idiotki.
wkurzyłam się.

#oswiadczenie #patologiazewsi #przemyslenia
  • 13
@jalowo_godka: ale kłamczucha z niej, żaden lekarz by nie zlecił palenia fajek. Dobrze, że nie kazał też pić wódę i się puszczać w dyskotekach.
Może dziecko się urodziło względnie zdrowe, a może jest np.dużo głupsze itd. niż by było od normalnej matki. Tak czy siak szkoda dziecka.
@alejandra15: nie mam pojecia jaka jest prawda. ja osobiscie jestem wzglednie sceptyczna jesli chodzi o jej historyjki.
(swoja droga jej syn nie moze byc madry. zadne z jego rodzicow nie ma rozumu wiec nie mialby po kom go dziedziczyc ;)
@alejandra15: palenie papierosów w ciąży to pół biedy. Najgorszy jest alkohol, wystarczy dosłownie minimalna ilość, a już istnieje ryzyko stałego uszkodzenia układu nerwowego płodu.
@alejandra15: niestety, to że lekarz powiedział kobiecie w ciąży, żeby nie rzucała fajek nie jest niemożliwe (,) wydaje mi się, że to archaiczny pogląd panujący wśród lekarzy starej daty i nie uznających postępu. Kiedyś mama kilkuletniego już dziecka odpowiedziała, że paliła w ciąży, bo lekarz stwierdził, że jak teraz rzuci to "zgromadzone toksyny wyjdą z tkanek do krwi i jeszcze bardziej zaszkodzą, niż samo palenie". Oczywiście możliwe,
@alejandra15: Wiesz, co jest w tym najgorsze? Taka patologiczna matka, ktora pije i pali papierosy w czasie ciąży zapewne urodzi zdrowiutkiego malucha. Zazwyczaj są to duże dzieci, dobra masa urodzeniowa, żadnych wad. Moja znajoma, która przez całą ciążę odżywiała się specjalnie pod dzieciaczka, prowadziła bardzo zdrowy tryb życia urodziła dziecko z wadą serca i z jakąś chorobą skórną.
Obecnie sama jestem na końcówce i mimo tego, ze sama nie piję, nie