Wpis z mikrobloga

Zainspirowany wpisem @eyeti z filmikiem, którego wstyd nawet odpalić, coś Wam powiem.

Fascynacja dzieciaków chmurami jest przeogromna. Każdy chciałby być żywym parowozem. Co rusz w robocie widzę multum szczurów, których odprawiam z kwitkiem.

- poproszę grzalke 0,5 oma
- a dokument jakiś zobaczę?
- no nie mam
- to ja też nie mam "grzałki 0.5"
- no dobrze... (smutnazaba.png)

Tak wygląda przeważnie dialog. Jeden nawet odszedł że łzami w oczach, czaicie? Bo nie sprzedałem mu grzałki do #!$%@? ajszita.

Są jeszcze tzw. młodociani znafcy, którzy próbują zagadać nieśmiało. Stoją tacy pół godziny, parami lub w grupach i spuszczaja się nad sprzętem w gablocie. PAN TO CHYBA BOKSA MA. Boksa zaraz dostaniesz w szczepionkę, która jeszcze dobrze się nie zagoila gowniarzu. Smpl z velocity, no typowy box. WIEM WIEM, JA SIĘ ZNAM. xD "to nie dobrze" odparlem. Jeden nawet taki znawca, że drut oporowy by chciał kupić, bo on to grzałki sobie kręci. Ale jeszcze wróci, bo akurat nie miałem, powiedziałem że będą za kilka dni. On jeszcze nie wie, że padnie pytanie o dowód.

Natomiast hitem hitów jest matka z synem lvl12, która kupuje mu liquidy ALE TYLKO ZEROWKI INO. Ja #!$%@?. Klientka w kolejce za nimi, szybkie spojrzenie i mrugniecie zrozumienia. Matka roku odchodzi zadowolona, szczur jeszcze bardziej, wiadomix. Kolej następnej pani, którą zatkało na chwilę. Następuje wymowna cisza...

#opowiescizwyspy
  • 15
@M4ks:
@sphinxxx: w tym problem, że nie ma. W skrajnym wypadku inspekcja handlowa może nałożyć mandat. Po prostu brak regulacji prawnych na e papierosy (nie mówię, że dyrektywa jest dobra, ale fakt faktem regulacji nie ma) więc to towar jak towar i nie możesz mieć restrykcji 18+ o ile masz wystawę.
@M4ks: gowniaki i tak znajda sposob... tylko, ze ja w ich wieku marzyłem o helikopterze ratunkowym LEGO, a jakąkolwiek formą palenia gardzilem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cummykaze @Waspin: u mnie jest kilku takich zatroskanych rodziców. Wychodzą z założenia że jak przyłapali dzieciaka (wczesne liceum/technikum) to lepiej mu dać epapierosa i niech się nie truje. Zakazy nie działają w tym wieku, chyba każdy o tym pamięta :)
Nie wiem czy już pisałem, ale ja się ostatnio spotkałem z klientem który na diecie zastępuje słodycze słodkimi liquidami i w sumie pali nie jak ma ochotę na szluga, tylko jak
@xardas060: ja zacząłem palić jak nie miałem 15 lat i jarałem 17 lat, #!$%@? mnie to, że nigdy nie miałem problemu z kupieniem, ale to inne czasy były (a lm czerwone nie dość że smakowały to były poniżej 4zł) i nie było zakazu sprzedaży nieletnim. Jak myślę, że mogłem nie palić, to mi smutno.
@xardas060: @Cummykaze: mnie najbardziej #!$%@? jak te smarkacze mają kilkaset złotych i chcą się obkupić a ja im sprzedać nie mogę, premia w dół, plan dzienny byłby z głowy :< ale u mnie na maxa rzadko się ktoś taki zdarza, większość wie, że musi jechać do edymu albo cisnąć do ebulla obok :D