Wpis z mikrobloga

Mirki doradźcie.
Tani komputer dla koleżanki do prac biurowych, internetu. Czasami jakieś filmy, muzyka. Ma być tanio. Koleżanka ma już blaszaka, więc można wykorzystać obudowę. Próbuję zrobić jakiś zestaw, ale jak bym nie kombinował wychodzi bez systemu ~800cbl, a na #allegro można kupić markowe z windowsem (powystawowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)) za ok. 500cbl. z niby gwarancją od firmy.
Pytanie czy warto pakować się w zakup jakiegoś peceta z allegro czy lepiej poskładać sobie coś takiego i zainstalować #linux #linuxmint. Tylko jak obecnie wygląda obsługa #amd na linuchu? Z tego co wiem to sporo danych gromadzi dlatego dysk większy musi być.
#pcmasterrace #pytanie #pytaniedoeksperta #cebula #pomocy

  • 39
@kovalski: dell ma nietypowe obudowy więc ciężko wsadzić 2 dysk i płyta nie jest formatu atx chociaż zasilacze pasują złączami. Poza tym z tych co serwisowałem zauważyłem głośną pracę wentylatorów. ogólnie nie polecam ale lepsze od HP.
@czokowafelek:

Nie kupuj PC-ta tylko Laptopa :) PC-ty są przeżytkiem a ceny bardzo podobne. Za 500 cebulionów można mega wypasionego kupić

Jakby to powiedzieć. Koleżanka jest starej daty i przyzwyczajona do stacjonarki. Komfort/sposób pracy jednak inny. Nie będę jej wciskał na siłę.

Musisz się nastawić na kupno nowego komputera 64-bitowego jak chcesz żeby jej posłużył dłuższy czas więc cena może skoczyć do 800 złotych.

64bity to wiadomo.