Wpis z mikrobloga

@dnasstorm: Serio? Esej (albo jakakolwiek podobna forma) na zaliczenie to kretyństwo w dobie internetu. No i fakt że coś jest w USA nie znaczy że jest to dobre. Zwłaszcza że jeżeli chodzi o edukacje to jesteśmy od nich lepsi ;)
  • Odpowiedz
@ponuras: Chętniej zatrudnia osobę bo studiach w US niz w PL. Sa programy do sprawdzania czy praca jest plagiatem czy nie.

Ponadto amerykańscy profesorowie maja więcej luzu. W Polsce to jaśnie pan chrabia profesorek, ekscelencja, beka. A w US podchodzisz do Jamesa i mówisz "ziomek weź mi to objaśnij".
  • Odpowiedz
@dnasstorm: Jeżeli chodzi o eseje to LOGICZNYM jest że praca którą przepisujesz nie jest żadnym odzwierciedleniem wiedzy a wypełnienie testu lub zadań otwartych już jest. Z tym nie wygrasz bo to jest po prostu fakt. Faktem jest też że na części gównokierunków z uczelni typu Uniwersytet Szczeciński są przedmioty których zaliczeniem jest jakaś prezentacja albo coś w ten deseń co jest po prostu głupie.
A jeżeli chodzi o zatrudnianie Polaków
  • Odpowiedz
@ponuras: Ten ranking wedle którego jesteśmy tak dobrzy w kwestii edukacji bierze pod uwagę zdolności dziesięcio i piętnastolatków. Nijak się ma do kwestii szkolnictwa wyższego w którym jesteśmy lata świetlne za innymi rozwiniętymi krajami, o USA nie wspominając.
  • Odpowiedz
@JacksonDaniels: Dokładnie. Poza tym w Polsce nie pisze sie pozytywnie o zarządzaniu. Wpiszcie sobie głąby, jeden z drugim, "project management" jobs. To jest wlasnie jedna z form ZARZĄDZANIA. To ze w Polsce nie ma czym zarządzać nie znaczy, ze jest to zły kierunek.
Na zachodzie tez inaczej uczą managementu i jest to jak najbardziej dobry kierunek.

W tym temacie widać #!$%@? naturę Polaków. Koleś nazywa dziewczynę od #!$%@? tylko dlatego,
  • Odpowiedz
@MatHappy: Poczytaj sobie na zachodzie, jak sie zalicza na wielu uczelniach. Potem porównaj zarobki absolwentów ze swoimi. Potem możesz juz spokornieć i okazać skruchę, ze pisałeś takie głupoty.
  • Odpowiedz
@dnasstorm: No tak bo nasze metody są staroświeckie i powinniśmy brać przykład ze wspaniałego zachodu xD Imo, studia powinny być dla osób które chcą się czegoś nauczyć a nie dla ludzi którzy przyszli tutaj tylko po papierek i chcą po jak najmniejszej linii oporu je przebrnąć zaliczając przedmiot tylko jakimś esejem nabazgranym w domu xD
Ale Ty i tak nazwiesz mnie cebulakiem bo mam inne zdanie niż ty.
  • Odpowiedz
@StaraSzopa: Poszukaj sobie tematów tych esejów zanim zaczniesz krytykować. Jakbyś zobaczył niektóre tematy, to bys zmienił zdanie.

Poza tym assignment bardziej pasuje niz essay.

Kogo chętniej zatrudnia w krajach wiodących, kogoś z dyplomem np. Z US albo GB, czy z Polski?

W Polsce uczy sie za dużo niepotrzebnych bzdur.
  • Odpowiedz
@BiedakiNieMysla: I jestem pewny że na topowych uczelniach nikt na zaliczenie nie piszę w domy eseju. Rozbija się o to że są w Polsce kierunki na których wymagają od studentów pisania esejów czy robienia prezentacji na zaliczenie przedmiotu co według mnie jest totalnym #!$%@?. Nie chcę też oceniać zatrudnienia po studiach wyższych bo sam w tym roku konczę rodzimą Alma Mater, pracowałem w zawodzie w zagranicznej firmie która chcę żebym
  • Odpowiedz
@Ostatnia_szansa: studia to przywilej nie obowiązek, nikt jej tam na siłe nie trzyma i jak nie daje rady to czemu ma być ulgowo traktowana? ja jakoś w tym mailu nie widze powodu ktory by nie zależał od niej, rozumiem przyczyny niezależne od człowieka, ale pchanie się na siłę na studia i do pracy, a potem w jednym i drugim miejscu skomlenie o ulgowe traktowanie to na 90% jej sposób na
  • Odpowiedz
@BiedakiNieMysla: Polecam zatem lekturę http://www.topuniversities.com/qs-stars/qs-stars-methodology. Nie trzeba być geniuszem, żeby dojść do tego, że metodologia dyskryminuje kraje nie-anglojęzyczne. Z resztą jak wytłumaczysz, że Niemcy z silną tradycją inżynieryjną są dopiero na 30 miejscu? http://www.topuniversities.com/university-rankings/faculty-rankings/engineering-and-technology/2015#sorting=rank+region=+country=+faculty=+stars=false+search=
  • Odpowiedz
@BiedakiNieMysla: Nadal twierdzę, że ranking dyskryminuje ze względu na język, bo ile osób może cytować np Polskie dzieła naukowe? Ile osób zdecyduje się na emigrację do Polski, a ile do Stanów/Anglii, biorąc pod uwagę, że języka polskiego mało kto się uczy? A to 30% oceny!

The employer reputation indicator is also based on a global survey, taking in more than 44,200 responses for the 2015/16 edition.


Czy polscy pracodawcy byli na tyle reprezentowani aby polskie uczelnie mogły tu zabłysnąć? Nie sądzę. Ot znów uczelnie o których najczęściej się słyszy, tudzież które występują w
  • Odpowiedz