Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #dieta #odchudzanie
Jako, ze w szczytowym okresie mialem 110kg i zjechalem do ~85kg chcialbym dac kilka porad odnosnie duzej utraty wagi i nadmiaru skory po. Krazy opinia, ze jest to uwarunkowane tylko genetycznie, wg mnie bzdura. Mialem obwisly brzuch, a bezposrednio po redukcji bylo widac kazda zyle na kaloryferze. Dobra to tak:

1. Najwazniejsze wg mnie to branie naprzemiennych prysznicow. Goraca woda pomieszana z lodowata, 7 razy po 30 sekund, zawsze konczymy na minucie lodowata
2. co 2/3 dzien peeling gruboziarnisty, solidnie sie zedrzec
3. codziennie na noc grubo kremem/balsamem wyszczuplajacym/liftingujacym, ew. nawilzajacym
4. pic wody do oporu
5. rozciaganie.
6. masaz, wizyta w jakims centrum odnowy biologicznej nie jest jakos bardzo droga, a w moim przypadku profesjonalny masaz dzialal cuda. Zawsze mozna poprosic dziewczyne/chlopaka od czasu do czasu
7. diety typu 1000/1500kcal to najgorsze co moze byc, ale to chyba kazdy wie. Szybko schudniesz ale skora ci sie na pewno nie wciagnie

Tyle na razie mi przychodzi do glowy co ja stosowalem, jak macie jakies wskazowki to piszcie. No i mowa tu oczywiscie o przypadkach, gdy masz DUZA nadwage, nie jakies 5,6kg

edit: do glowy przychodzi mi jeszcze jedzenie duzej ilosci warzyw tonizujacych i oczywiscie aktywnosc fizyczna, bo bez tego ani rusz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
@mam_kaloryfer: jest to w pewnym stopniu uwarunkowane genetcznie. Tak samo jak wystepowanie rozstepow. Do tego liczy sie jeszcze wiek.
Zjechalem w rok ze ~115 w pasie do okolo 85 obecnie i skora wisi mi tylko pod pepkiem, a nie stosowalem zadnych zabiegow.
@mam_kaloryfer:
Wg mnie to bzdury niestety.
Główny powód to wyniszczanie przez odchudzanie na diecie mieszanej, odchudzanie przez manipulację hormonami na diecie Ww i T nie daje żadnej obwisłej skóry niezależnie od wszystkich innych czynników.