Wpis z mikrobloga

No i oto kolejna wersja mojej aplikacji do nagrywania trasy za pomocą GPS na Androida o nazwie FreeTrackGPS numerowana jako 0.8

W tej wersji zaszły takie zmiany:

- Dodanie alertu przy usuwaniu treningu
- Możliwość sterowania treningiem za pomocą widgetu z pulpitu (uruchamianie trening/pauza/odpauzowanie) oraz podgląd tam dystansu
- Możliwość dodawania punktów ignorowanych za pomocą kliknięcia na mapie
- Wydzielenie eksportowania do pliku GPX dzięki czemu podczas tego zadania aplikacja się nie zawiesza
- Zmiana wyglądu ustawień oraz utworzenie kategorii "Ustawienia GPS"
- Możliwość wyłączenia w ustawieniach funkcji map
oraz wiele innych mniejszych poprawek

Tutaj można zaopatrzyć się w aplikacje https://github.com/sylwke3100/FreeTrackGPS/releases/download/v0.8/FreeTrackGPS.apk

Tutaj jest projekt na GitHubie https://github.com/sylwke3100/FreeTrackGPS

#freetrackgps #android #gps
sylwke3100 - No i oto kolejna wersja mojej aplikacji do nagrywania trasy za pomocą GP...

źródło: comment_CXEFxEbJddHZvdQQ9ha2oZSkgzaJPcuy.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sylwke3100: Korzystam z MyTracks offline i w sumie nie ma wielkiego problemu. Online muszę być aby trasę na mapie obejrzeć lub wysłać ją sobie na dysk, choć dawno tego nie robiłem. Nie do końca wiem co znaczy koniec wsparcia, dlatego się nim nie przejmuję, pewnie do moich potrzeb dalej starczy. Jeśli jednak Twoja apka coś ciekawego jeszcze oferuje, to się mogę przesiąść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@eloar: Koniec wsparcia to znaczy że aplikacja nie bedzie aktualizowana, nie będzie można wgrywać na dysk i nie wiadomo jak z działaniem map.

Moja aplikacja jest z reguły prosta i można np dodać punkty ignorowane - czyli obszar ok 100 m w każdą stronę gdzie nie zapiszę się punkt gps jeśli się w tym obszarze znajdziesz. Można też zmienić szybkość/dystans reagowania GPSa dzięki czemu trening będzie zajmował mniej na dysku
  • Odpowiedz
@sylwke3100: dziwne z tym ignorowanym punktem. do czego było Ci to potrzebne, że to dodałeś?
No myślę, że jeśli zamierzają wstrzymać aktualizacje, to dla większości userów żaden problem. Jeśli jednak klucze API stracą w tym momencie ważność, to będzie kłopot, bo mapa nie będzie na pewno działać, a może i wysyłanie na dysk, choć to drugie może nie być realizowane bezpośrednio przez API, a z pośrednictwem aplikacji. Strasznie dawno nie
  • Odpowiedz
dziwne z tym ignorowanym punktem. do czego było Ci to potrzebne, że to dodałeś?

@eloar: to generalnie jest po to aby np nie rejestrować na trasie swojego domu, pracy itp. Dodaje taki punkt/punkty wokół trasy do pracy i możesz trening włączyć w niej chowiąc od razu telefon, nie przejmując się już potem.

te powiadomienia można ustawić, aby informowały co inny dystans, czy jest stałe 1km?

Jest stałe co przekroczenie km.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: fajnie jakby te powiadomienia dało się ustawić co (n)km, to bym mógł sobie iść pobiegać i jak dostanę powiadomienie, to wracać.
To z tym ignorowaniem to widzę tylko jako 'ochronę prywatności', czyli udostępniam mapę i nie widać gdzie jest mój dom. Choć wystarczy wziąć kilka moich mapek z treningu, nałożyć je i już widać, że mój 'dom' jest mniej więcej na środku kółka o promieniu 100m ( ͡°
  • Odpowiedz
@eloar: Ale to tylko w przypadku gdy dom jest na środku trasy. Jeśli dom jest początkiem to nie będzie widać bo wtedy początek trasy przesunie się o te x metrów za obszarem jaki został oznaczony punktami (możesz dodać przecież kilka punktów by zwiększyć obszar)
  • Odpowiedz
@sylwke3100: dlatego sugeruję nałożyć kilka tras na jedną mapę. wystarczy, że user wystartuje kilka razy w różnym kierunku z domu i już będzie widać puste 'kółko'. im więcej map i im większa różnorodność, tym łatwiej znaleźć.
  • Odpowiedz
@eloar: To wszystko zależy jaki obszar sobie ustawisz. Poza tym tu możesz dodać różne miejsca. No i wcale GPXa nie musisz nigdzie wrzucać. Wszystko może cały czas być na telefonie (moja aplikacja łączy się z netem dopiero gdy wybierzesz podgląd trasy na mapie bo wtedy pliki mapy muszą się pobrać)
  • Odpowiedz