Wpis z mikrobloga

Szczęść Boże!

Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą: codziennie modlimy się wraz z innymi Mirkami spod tagu #mikromodlitwa , w intencjach zbieranym na wykopowym mikroblogu.
Jeśli potrzebujesz wsparcia, pomocy lub masz "nierozwiązywalny" problem to zaplusuj ten wpis i w komentarzu krótko napisz w jakiej intencji chciałbyś byśmy się za Ciebie pomodlili. Aktualny grafik modlących się i intencji znajduje się tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/19eiNIgkMfHcPoQXkQpcVl_PSzH1tjwl7ZB-K7soROZo/edit?pref=2&pli=1#gid=0

Dzisiejsze intencje zbieramy na poniedziałek.

Laudetur Iesus Christus!

#katolicyzm #religia #wiara
dendrofag - Szczęść Boże!

Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą: codziennie modlimy s...

źródło: comment_2Yo7MVVfL31eGb1AOVWt7NlytwyiwdbE.jpg

Pobierz
  • 65
@dendrofag:
Oczywiście nie krytykuje tego i się w pełni zgadzam,sam się modle za innych jak i sam często proszę o nią, jednak samemu też warto zagadać do Boga, bo niejednokrotnie żarliwa modlitwa może dać więcej.
Wniosek o braku całkowitej modlitwy do Boga wysnułem z tego że nasz kolega napisał że jeśli zda to pójdzie pierwszy raz do kościoła od 5 lat. Stąd mój powyższy post, wiadomo samemu lepiej zagadać we własnej
Pytanie do Ciebie, czy w swoich modlitwach macie jakaś regułkę, tzn. odmawiamy konkretnie za tą osobę koronkę, różaniec itp., i czy podajecie wszystkie intencje hurtem, czy konkretnie za tego ta i ta modlitwa za tego ta i ta.


@Doment: Dajemy intencje wszystkie razem, a każdy modli się jak umie. Jeden z Mirków odmawia nawet rzeczona wcześniej nowennę pompejską, inny tylko "chwała Ojcu".
Każdy gest się jednak liczy, każdy też modli się
A nie możesz sam Boga poprosić ?


moze ale w katolicyzmie jest wytrych skutecznosci modlitwy i w skrocie ten hack brzmi - jest was 2 to skutecznosc sie zwieksza, co dziwne powyzej 2 nie ma juz tej sily, taka sytuacja

Wiesz bo to tak troszkę jak, ja bym kogoś znał ale się do niego nie odzywał, ale jest sprawa i głupio tak się teraz odezwać więc proszę aby ktoś za mnie poprosił,
@julianna_cebulanna:

A nie lepiej, jak każdy ostatecznie pomodli się za siebie w swoim imieniu? I tak wychodzi na to samo 2=2, a mniej pośredników po drodze.


No tu się modli około 30 Mirków, to chyba lepiej niż 1 za siebie?
Poza tym modlitwa wstawiennicza może zdziałać cuda.
@bazingaxl: To znaczy, że jak dwie osoby się modlą, to dostają +1 do modlitwy w porównaniu do jednego modlącego. Dodatkowo, modlitwa powyżej dwóch osób już ma minusy do skuteczności.

Rozumiem też, że ogarniasz logikę boską, czyli bytu ponad inne byty. Przychodzi sobie taki morderca i gwałciciel do kościoła po 10 latach krwawych wyczynów, klęka i żałuje za grzechy i on niby ma większy bless od tych, co na codzień się poświęcają
@dendrofag:
Moja nawrócenie podobnie bracie, nastąpiło niedawno, i dopiero teraz widzę ile czasu Bóg walczył o mnie, że aż posunął się do tego co zrobił, jednak jest naszym Ojcem i my dzieci możemy myśleć że nam szkodzi a to dla naszego dobra, tak jak jest w relacjach dziecko=ojciec, dziecko mówi że nie jest do dla jego dobra a my wiemy że dla jego dobra.

@bazingaxl:
Masz całkowitą rację. I wiem
To znaczy, że jak dwie osoby się modlą, to dostają +1 do modlitwy w porównaniu do jednego modlącego. Dodatkowo, modlitwa powyżej dwóch osób już ma minusy do skuteczności.


nie ma minusa, powyzej 2 poslugujac sie logika moze nieslusznie i zapisami w Bibli nie ma wiekszej mocy do wiekszosci modlitw

np jesli modlisz sie o zdrowie powiedzmy i modlisz sie z kolega to masz 100% wysluchania modlitwy ale jak modlisz sie w 100
Masz całkowitą rację. I wiem o tym, tak jak z synem marnotrawnym, i dlatego takie osoby są na lepszej pozycji.


nie sa w lepszej, sa w gorszej, jesli taka osoba jutro umrze to ma problem a ty masz zycie wieczne z Bogiem

Tylko musimy skończyć z targowaniem się, tak jak w tym przypadku bo jeśli zdam to pójdę do kościoła, to już jest ostre nie halo, a jeśli nie zdam to się