Wpis z mikrobloga

Mirki, myślałem, że kupuję #g1wh na tej aukcji, w tytule G1WH, Novatek 96650, najpierw opis G1WH, specyfikacja techniczna i tu też Novatek 96650, "w zestawie" G1WH, natomiast poniżej jest podtytuł "Pozostałe informacje" i tam już leci opis G1WHT - pomyślałem sobie, że może to błąd i poleciało copy&paste odrazu dla G1WHT...
http://allegro.pl/kamera-samochodowa-wdr-g1wh-novatek-96650-oryginal-i5183004570.html

Jak się okazało, przysłali mi #g1wht ( ͡° ʖ̯ ͡°) przez co teraz mam dylemat, bo z testów widziałem, że G1WHT sobie gorzej radzi w nocy niż G1WH (przynajmniej jak tak pół roku temu oglądałem).

Dzwoniłem do sprzedawcy, miła Pani mi powiedziała, że mogę odesłać w ciągu 14 dni, jeżeli mi nie będzie pasować, a z towaru nie usunę folii, nie uszkodzę (choć jak dostałem róg pudełka był lekko przygnieciony, w środku ten taki kawałek kartonu wypełniający był lekko naderwany, kamerka leżała w folii pod tym kawałkiem kartonu obok ładowarki, kabla USB i przyssawki - tak jakby ktoś już kiedyś wypakowywał to), etc.

Stwierdziłem, że sam przetestuję, bo teraz trochę będę jeździł akurat, więc po tych nagraniach podejmę decyzję czy zostawić, czy odesłać.
Niestety, jak sam teraz nagrywałem podczas jazdy w nocy to z jakości tak średnio bym powiedział jestem zadowolony - szczególnie jak się zjedzie na jakąś boczną uliczkę, gdzie nie ma tak mocnego oświetlenia - wtedy praktycznie widać tylko to, co reflektory oświetlają.
Przez weekend pewnie trochę km nabiję wieczorem / w nocy, to zobaczę jak w trasie to wygląda.

Tutaj pytania do Was Mirki:
1. Ma ktoś radę jak najlepiej ustawić konfigurację G1WHT pod jazdę w nocy?
2. Obecnie siedzi tu soft G1WHT-301-150810V01LD - jest jakiś nowszy, ew. gdzie go pobrać i czy coś poprawia jakość?
3. Czy G1WH jeszcze da radę upolować gdzieś?
4. Czy jest jakaś kamerka do 350 CBLN (kartę mam już), która w nocy lepiej nagrywa od G1WH/G1WHT?

#motoryzacja #kamerasamochodowa #wideorejestrator #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 27
Dzwoniłem do sprzedawcy, miła Pani mi powiedziała, że mogę odesłać w ciągu 14 dni, jeżeli mi nie będzie pasować, a z towaru nie usunę folii, nie uszkodzę (choć jak dostałem róg pudełka był lekko przygnieciony, w środku ten taki kawałek kartonu wypełniający był lekko naderwany, kamerka leżała w folii pod tym kawałkiem kartonu obok ładowarki, kabla USB i przyssawki - tak jakby ktoś już kiedyś wypakowywał to), etc.


Stwierdziłem, że sam przetestuję,
@csmrex: Zainteresowałeś mnie tym NF3, obejrzałem też porównanie NF8 i NF3 od hadrona - poza miastem NF3 z HDR rejestrował całkiem ładnie, będę go brał pod uwagę w razie gdybym zwracał G1WHT. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AE86: nie czaj się, tylko zwracaj. Janusze biznesu jeszcze oddadzą Ci za przesyłkę w obie strony, ponieważ to ich błąd a nie Twój... normalnie może i by byly wyrzuty moralne, ale to było celowe wprowadzanie w błąd, sytuacja z G1WH jest od dawna jasna.
Lepiej weź nowszą kamerkę, tym bardziej, że G1WH to się kupowało po 150zł od majfrenda.
@mar111cin: Akurat tutaj o tyle dobrze, że brałem paczkomatem i jest gratis zwrot - może akurat się przyda. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć mogliby napisać prawidłowo, że to G1WHT, wtedy obie strony oszczędziłyby sobie trudu.
@isamaul: Dzięki! Porównam sobie z moimi nagraniami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy okazji może spytam: czy do tej kamerki jest jakiś soft, który umożliwia potem wyświetlenie przejechanej trasy na mapie na podstawie danych z GPS?
Poza tym jak sprawuje się ta "szybkozłączka" pomiędzy przyssawką a kamerką? Podoba mi się jej idea, tylko zastanawiam się jak z trwałością i czy mocno trzeba się siłować przy odczepianiu kamerki od
Cóż! Zajebistego Nousa nf3 posiada paru sprzedawców ( głównie od testów na wycieraczkę), a G1WH bodajże 40stu - Wszystko w temacie ( a gdyby nie było, to zapraszam do porównania płytki głównej G1W i nousa :) )
@AE86: Podobno jakiś soft jest - na dołączonej płycie. Tylko problem jest taki że nie mam napędu ani w laptopie ani w pc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam jakieś nagranie z dnia na kompie, ale za szybko jechałem więc nie wrzucę ;D Za dnia nagrywa całkiem dobrze.
U mnie kamera wisi cały czas w samochodzie, nie odczepiam jej, to chyba z lenistwa. Ale jak ją odczepiałem to
@Vat19pl: Mógłbyś podlinkować te porównanie?
Poza tym co złego jest w NF3? Z nagrań na YT wygląda nieźle, NF6 na video od @isamaul w nocy też jest przyzwoicie.
Mniejsza popularność nie musi oznaczać niższej jakości.
@isamaul: Jaka jest Twoja opinia NF6 vs G1WH? Nie biorąc pod uwagę ceny, tylko jakość obrazu.

Jak oglądałem sobie to co mi nagrała w nocy G1WHT, to powiedziałbym, że niestety szczegóły typu krawędzie, kontury, etc. są w nocy dosyć nieostre, na filmach porównawczych G1WH i G1WHT na YT też G1WH często lepiej rejestruje detale wg mojej oceny.
Jak wyprzedzałem na nieoświetlonej expresówce ciężarówki, to przy różnicy prędkości 30kmh ~ 40kmh żadna
@AE86:
g1wh
https://www.dropbox.com/s/unf7aswslmxlbyd/g1wh.MOV?dl=0
https://www.dropbox.com/s/mcit5xlk9sna6vy/g1wh2.MOV?dl=0
W tej cenie nie oczekuj zbyt wiele, na matrycy sonego całkiem ładnie w nocy nagrywa, ale taki ls460w kosztuje 860zł :P Czaiłem się na anyteka a3, ale odpuściłem sobie na rzecz nousa, może w sumie ze względu na to że g1wh mi deko zaczął niedomagać, a kupiłem z chin - więc poszła do dokończenia u znajomego, dostał ją gratis, a na nousa jakąś tam gwarancję mam ;p
@kreatywny_projekt: 24 miesiace, co do testow zerknij bardzo Cie prosze na ilosc naszych testow a pozniej sugeruj. Nie krytykuje sprzedawcy, tylko zachecam do otwarcia rzeczonego sprzetu i zaprezentowania detali tego produktu.
@hadronpl: Twoja oferta łechce moją wewnętrzną cebulę ( ͡$ ͜ʖ ͡$)
Pozwól mi jednak chwilkę zaczekać - dziś wróciłem z trasy, mam z 70GB danych z kamerki, jutro załatwię parę spraw, poanalizuję kapkę i najprawdopodobniej wieczorem podejmę ostateczną decyzję.
@hadronpl: Dziś rozpocząłem proces zwrotu towaru, wypełniłem formularz zwrotu, pewnie dziś wieczorem/jutro rano wrzucę do wysyłki zwrotnej paczkomatem i jak tylko wrócą do mnie pieniądze to biorę Twoją ofertę. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeżeli potrzeba, to mogę wysłać jakąś zaliczkę pieniężną. Mam też nadzieję, że oferta jest jeszcze aktualna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Przepraszam za dzień opóźnienia.
@hadronpl: Dam tylko aktualizację co tam się dzieje (ofertą nadal jestem zainteresowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Tydzień temu włożyłem zwrot do paczkomatu, w poniedziałek potwierdzili odbiór, z allegro zatwierdziłem zwrot towaru.
Jak mnie poinformowali - zwrot gotówki mają wykonać środa/czwartek - jak na razie kasy nie ma, ale poczekam, może wykonali, ale jeszcze nie zaksięgowało.

Zawołam też @mar111cin - bo chciałbym Cię poinformować, że wykonałem zwrot. (