Wpis z mikrobloga

#mirkots - moim zdaniem reset w aktualnej fazie gry nie ma kompletnie sensu. Jeszcze o ósmej rano nikt nie jęczał o reset, potem dopiero bug wyszedł na jaw i dostało się do niego sporo ludzi. Przeczeszę logi, usunę konta tym którzy abuse'owali mocno, postaram się złapać ile się da poukrywanych - na pewno wszystkich mi się nie uda.
Ale nie wiem czy jest sens robić reset, gdy serwer ma 22 dni i na bank jeszcze część rzeczy się posypie, w związku z tym, że to beta, a wszystkiego nie jesteśmy w stanie przetestować. Wołam @jedentrylion (jedyny nick na wypoku jaki pamiętam z chłopaków którzy pomagali, sorry Rysio i Stonoga :D) - on widział jak wygląda testowanie i programowanie tego, mordęga, brak dokumentacji i generalny syf.
  • 36
@marahin: problemem jest to że błędów które znalazłeś nie naprawisz będąc fair w stosunku do reszty, no chyba że serio chcesz mieć mnożnik 20x exp na serwerze jak proponuje firedash..
@marahin: Dokładnie, reset w tej fazie gry nie ma sensu, bo pojawi się jeszcze wiele błędów. Przeczesz logi i pousuwaj abuserom konta. Reset postaci zrobi się po zakończeniu beta testów, kiedy będzie pewność, że wszystko działa i nie ma poważnych błędów.
@marahin: xD

Ale zmniejszenie prędkości działa w dwie strony - jak już mówiłem, doganiać będziesz, ale Ci co wbili już mają ogromną przewagę (wliczając w to jak już wspomniałem 4 czy tam 5 top gildii)

Reset postaci zrobi się po zakończeniu beta testów,


albo to :)
@marahin: Wiesz, 22 dni to już sporo. Nie było żadnych większych bugów do teraz.

Każdy beta serwer kończy się resetem. teraz jest dobra chwila, społeczność uważa tak samo.

Reset powinien za taki bug polecieć z automatu..

Daj MIRKOM decydować!

To mirki tworzą ren serwer!
@marahin:

Plusy:
- wszystkie odkryte bugi idą w niepamięć
- nowa konfiguracja % EXP'a , exp solo stanie się opłacalny, exp 4voc 600% zmodyfikowany (600%? wtf?!)
- nowy hajs z itemshopu - z pewnością się ucieszysz..
- wszyscy startują z "czystą kartką"
- poprawa mapy (dodanie nowych spotów, w miejscach w których ich brakuje)

Minusy:
- topka się wkur*** bo straci mnóstwo poświęconego czasu na exp i drop (ale za to
@marahin: No ok.
Przy czym reset jest stanowczo zbyt dotkliwy dla wielu ludzi, którzy wbijali skille/mlvl - żeby je nadrobić trzeba poświęcić masę czasu. LVL to nie problem. To samo tyczy jakichś rzadki przedmiotów, addonów, domków, przedmiotów za dotacje, etc.
Więc ja osobiście, jedyne rozwiązanie jakie widze, to podzielenie zdobytych punktów doświadczenia - nawet jak ktoś odłożył 10 bp cc, to nie wiele mu to da jeśli chodzi o lvl.
@maks112: Ale zdajesz sobie sprawy, że za 3 dni, albo za tydzień, albo może za 2 tygodnie może pojawić się kolejny taki błąd? Znowu będziesz chciał resetu postaci? Po to masz bete, żeby wyłapać takie rzeczy. Na razie nie widzę, aby obecny stan servera gwarantował to, że po resecie nie będzie kolejnych tak dużych błędów.