Wpis z mikrobloga

@brickwall: to tak jak każdy mówi, że grafika w grach nie jest ważna, aspekt wizualny też jest bardzo ważny, a jak to ma być Full CGI w bardzo małej liczbie klatek (jak to zazwyczaj jest) to zepsuje to wszystko, nawet bardzo dobrą historię. Sam oglądałem filmy Berserka i mimo tych wstawek 3D, uważam, że filmy były całkiem przyzwoite (dla kogoś kto oczywiście nie czytał nigdy mangi, oglądałem jedynie starą serię anime).
@serekenha: Ja nie twierdzę, że aspekt wizualny nie jest ważny. Bo jest, i to bardzo. Chodziło mi raczej o to, że nie jestem już tak stanowczy w hejtowaniu anime z CGI od czasu, gdy zobaczyłem Kingdom, w którym CGI występuje bardzo często i jest skopane jak bezdomny pies, ale sama historia i postaci to coś zajebistego. W zasadzie słabe CGI w Kingdom nie wpłynęło na moją ocenę, bo jest to jedyne
@brickwall: sam kiedyś przymierzałem się do Kingdoma, bo słyszałem same dobre rzeczy, ale jednak to CGI mnie odstrasza... Próbowałem oglądać też Sidonia no Kishi, nic z tego, nie da się tego oglądać. Jakby te animacje były z większej ilości klatek to może jeszcze...

Bardzo chciałbym, żeby zrobili anime Berserka, takie od zera, taki trochę Berserk: Brotherhood (:D). Historia jest na tyle długa, że może by mangę wznowili do tego czasu, chociaż
@serekenha: Naprawdę polecam Kingdom, jeśli zaciśniesz zęby i przełkniesz CGI, to jest to świetne anime. Oczywiście, jeśli lubisz walki, taktykę wojenną, kozackie postaci. Fabuła jest świetna, ja nie nudziłem się nawet przez chwilę.
No a co by o Sidonia no Kishi nie mówić, to sama seria to nie jest nic wielkiego, no i trochę zawiódł mnie drugi sezon, ale akurat CGI podoba mi się, uważam że pomaga budować specyficzny, lekko klaustrofobiczny
@Luka_Wars: mam po prostu uczulenie na CGI (jeszcze gorzej jak jest w małej ilości klatek) ;p Może to tak zabrzmiało, ale wcale nie uważam, żeby CGI w filmach Berserka były tragiczne. Były średnie, ale nie zdzierżyłbym całej serii w CGI, nawet w takiej średniej jakości. O Sydonii też napisałem wyżej.